Uzun kirpiklere sahip olmanın yolları

21 Ağustos 2014 Perşembe, 00:53

imagesUzun ve iddialı kirpiklere sahip olmak istiyorsunuz, ancak takma kirpik kullanmaktan hoşlanmıyorsanız, doğal kirpik uzatma yöntemleri ile ilgili bir takım tavsiyelerimizi okuyabilirsiniz.
Kirpikleri uzatmak için size vereceğimiz tavsiyeleri dikkate alarak düzgün olarak yaparsanız, gözle görülebilecek sonuç elde edeceğinize emin olabilirsiniz.

Yüzdeki her tüy hücresinde olduğu gibi kirpikler de doğal yağlar tarafından beslenemeyebilirler. Kirpikler için en faydalı yağlar ise badem ve zeytin yağları. Özellikle de sızma zeytinyağı kirpikleri uzatmakla birlikte, kirpiklere dolgunluk ve parlaklık verir.Kirpikleri uzatmak için size ilk tavsiyemiz şudur ki, bir tuş kutusunun içine üç damla fazla olmamak şartıyla badem yağı ve istediğiniz miktarda zeytinyağı ekleyin.Her ne kadar saç bakımı için kullanılsada  hint yağı gibi çeşitli yağlar göz çevresine yakın olan kirpiklerde kullanılırken yanma ve alerji gibi sorunlara neden olabilir. Özel olarak zeytinyağı için ise böyle bir zarar göze çarpmıyor. Kirpik uzatmak saç uzatmak kadar kaygı ve dikkat isteyen bir iştir. Ayrıca, göze yakın olduğu için daha duyarlı kirpiklere bakım yaparken dikkatli olmak gerekir. Kirpik bakımı için normal makyajınızı yaparken içine zeytinyağı damıtılmış tuşunuzu kullanmanız ve haftada bir kez kirpiklerinize parmağınızla zeytinyağı sürmeniz ve uzun süre uygulamanız yararınıza olacaktır.Ayrıca, sağlıklı beslenme vücudun her yerine olduğu gibi kirpiklere de sağlık verir. Dolayısıyla iyi bir görünüm için her şeyden önce iyi beslenmek ve yeterince vitaminli gıdalar yemeye özen göstermeniz önerilir.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.