Agario – agar io hangi tuşlarla oynanır – agario taktik

22 Şubat 2016 Pazartesi, 17:45

Agario wep tabanlı bir oyundur. Tarayıcı üzerinden multiplayer yani internete bağlı milyonlarca kişi ile beraber oynayabilirsiniz. Oyunda küçük bir daire olarak başlıyoruz ve oyundaki herkesin yiyebildiği bizden daha küçük daireleri yiyerek büyüyoruz ve büyüdükçe bizden küçük olan kişileri yiyebiliyoruz. Temelinde oyun bu, büyüğün küçüğü yiyerek hayatta kalma tarzında bir oyun.

agar io fare ile yönümüzü belli ediyoruz. Space tuşu ile de kendimizi iki ye bölerek faremiz nereye bakıyor ise oraya bir nevi zıplıyor. Zıplayarak sizden küçük parçaları rahatlıkla yiyebilirsiniz, zaten  büyüdükçe dairenin yavaşlamasına ile sizden küçüklerin etrafınızda rahatlıkla dolaşmasına neden oluyor. Bu nedenle belli bir boyuta ulaştıktan sonra space tuşu kullanmadan rakibinizi yemek zorlaşıyor. W tuşu ile sizden ufak parçaları atabiliyorsunuz bu etrafta bulunan mayınları büyütmenize ve sonrasında bölünerek topları nereden attıysanız o yönde zıplamasına neden oluyor. Mayınlar da eğer sizden ufak kalırsa sizin parçalanmanıza neden oluyor. Mayınlar sizden büyükse içinde rahatlıkla saklanabilirsiniz.

agario

Oyunu oynarken kısa yoldan büyümek için riskli ama bir o kadarda eğlenceli olan taktik, büyük hedefleri gözünüze kestirin. Mesela, W atarak bir mayını bölebilecek kıvama geldik den sonra biraz daha etrafta avlanın ki büyükten koparacağınız parçaları yiyebilesiniz. Yeterince büyüdük den sonra yapmanız geren serverdaki en büyük daireyi bulmak ve yanındaki bir bayını w atarak patlatmaya çalışmak. Eğer patlatabilirseniz zaten bir anda onu tek tek tüm parçalarını yiyerek birinciliği elde edebilirsiniz. Son olarak avlamaya giderken av olmamaya dikkat edin, iyi eğlenceler…

 

En günce agario sitesi: http://en.agar.bio