Aishwarya Rai’den Güzellik ve Bakım Sırları

25 Haziran 2014 Çarşamba, 21:10

Dünyanın en güzel kadınlarından olan hint oyuncusu Aishwarya Rai’nin ideal cildi, billur gibi gözleri, uzun ve parlak saçları, mükemmel vücut yapısı var.

36 yaşındaki Aishwarya Rai bakım sırlarını açıkladı, siz de uygulayın. Hint güzelinin bakım sırlarını sunuyoruz:

Diyet Rejimi Nasıl Uyguluyor?
Her sabah aç karnına sıcak suya bal ve limon katıp içiyor. Böylece su organizmadan toksinleri açıyor ki, bu da cilde olumlu etki yapıyor, günde 7 bardak su tükettiğini söylüyor.

Hangi Yemekleri Yiyor?
Biberli ve ağır yemeklerden kaçıyor. Fast-food ve alkollü içecekleri ağzına dahi sürmüyor ve her akşam meyve salatası yiyor, süt içiyor.

Yüze bakımı Nasıl Yapıyor?
Çocukluktan güzel bir cilde sahip olduğu aşikar ama aradan geçen uzun yıllar içerisinde bunu korumak hiçte kolay değil.O Cilt Bakımı konusunda en büyük yardımcısının büyük annesi olduğunu söylüyor ondan öğrendiği cilt beyazlatma ve bakım yöntemleri ile cildinin bozulmasına izin vermemiş. Hint kızlarının yüz derisi yağlı oluyor eğer sizinde cilt tipiniz yağlı ise bununla en etkili mücadele yöntemi şöyledir: 1 çorba kaşığı yağsız peyniri aynı miktarda limon suyu ile karıştırıp, maske gibi yüze sürüp 15 dakika sonra yıkıyorsunuz. Bu şekilde  gözenekleri açıp ve temizlemiş oluyorsunuz. Çiğ yumurtanın sadece beyazını 15 dakika yüze sürüp , yüzünüzü limonlu su ile yıkayın. Sık sık yüzüne salatalık dilimleri dizin.

Aishwarya-Rai-güzellik ve bakım sırları 5

Güzellik Maskesi 
1 çorba kaşığı kil, 1 kaşık yoğurt ve sütü karıştırıp, ekşi krema kıvamında alınmış kitleyi yüzünüze sürüp, 15 dakika tutun.

Gençleştirici maskesi: 1 çorba kaşığı taze maya, 1 çorba kaşığı ekşi krema, 1 çay kaşığı karbonat ve 1 kaşık sıcak sudan gençleştirme maskesi yapabilirsiniz.

Aishwarya-Rai-güzellik ve bakım sırları

Saçları İçin Ne Uyguluyor?
Saçlarını boyamayı tercih etmiyor, rengini açmıyor. Onları özel ağaçtan yapılmış tahta tarakla tarıyor doğal kına ile güzellik kazandırıyor.

Aishwarya-Rai-güzellik ve bakım sırları 2

 

Aishwarya-Rai-güzellik ve bakım sırları 3

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.