Aşk Acısı Nasıl Geçer?

28 Mayıs 2014 Çarşamba, 23:08

Birlikteyken ömrünüzün sonuna kadar seveceğinizi, hiç ayrılmayacağınızı düşündüğünüz gün gelir sizi terk edebilir. Eğer bu durumu yaşıyorsanız, ayrılık acısı içinize oturmuş olabilir. Ancak üzülmeyin, gerçek acı yalnızca 7 saniye sürüyor. Sonrası tamamen psikolojik. Yani günlerce, haftalarca, aylarca hatta yıllarca unutamadığınız o adam, sizin psikolojik bir sorununuzdan kaynaklanıyor.

Bu, yeni birisi ile olmak istemediğiniz, ya da onunla ilgili anılarınızı bırakıp gitmek istemediğiniz için olabilir. Ancak bildiğimiz bir şey var ki, o da giden günler bir daha geri gelmiyor. Gençliğinizin baharındayken, kalbinizi kapatmak yerine, aşk acısını atlatıp hayatınıza devam etmeyi denemelisiniz. Peki, aşk acısı nasıl geçer?

  • Biz kadınlar, ayrılıktan sonra, sırf ağlamak ve acı çekmek için, eski sevgilimizi hatırlatacak slow şarkıları bol bol dinleriz. Bu melankoli ruh halinden çıkın ve telefonunuzun müzik arşivini, dilini bile anlamadığınız yabancı ve hareketli şarkılarla doldurun. Yolda, işte, evde, okulda, ne zaman onu düşünmeye başlarsanız, bu şarkıları dinleyerek başka alemlere dalın.
  • Evde oturarak onu unutamazsınız. Arkadaşlarınızdan gelen sinema ve yemek davetlerini geri çevirmeyin. Hem kim bilir, belki yarın akşam arkadaşınızla gideceğiniz bir partide yeni birini bile bulabilirsiniz.
  • Onun eşyalarını gözünüzün önünden kaldırın. Sizde kalan kazağı, birlikte aldığınız DVD ya da onu hatırlatacak ne varsa, atmaya kıyamıyorsanız da bir süre gözünüzün önünden kaldırın.

 

Bir önceki yazımız olan Yengeç Burcu - 26 Nisan Cumartesi başlıklı makalemizde cumartesi yengeç burcu, yengeç burcu 26 nisan ve yengeç burcu 26 nisan yorumları hakkında bilgiler verilmektedir.