Basen Eritme Önerileri

15 Haziran 2014 Pazar, 19:14

Türk kadınlarının en çok şikayet ettikleri bölge hiç kuşkusuz basen bölgesi oluyor. Genellikle armut tipi hanımlarda görülen basen bölgesi yağları, zaman zaman siz kilo verdiğinizde bile kolay kolay kaybolmayabiliyor. Bu durumda doğru diyet ve doğru egzersiz programını uygulamak şart.

Her kadının hayalidir güzel, fit bir vücuda sahip olmak. Tabi bu fit vücudun içinde sımsıkı ve dik kalçalar da geliyor. Eğer sizin de basen bölgenizde fazlalıklarınız varsa, o zaman vereceğimiz önerilere kulak verin. Basen bölgenizdeki yağlardan şikayetçiyseniz, doğru egzersizleri seçmeniz gerekiyor. İşte basen eritme önerileri…

  • Uzun süre aç kalmaya kalkmayın. Bu tür diyetler, vücuttan yağ değil su ve kas kaybına neden olur, bu durumda da basen bölgenizdeki yağlar sizi ebediyen terk etmez. Kısa aralıklarla sık sık yemek yemelisiniz.
  • İp atlama, aerobik, salsa ve oryantal gibi egzersiz ve dans çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle ip atlamak ve oryantal dans etmek basen bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak isteyenler için oldukça iyi bir seçim.
  • Yürüyüşü ihmal etmeyin. Sabah kalktığınızda açık havada yapacağınız 1 saatlik tempolu yürüyüş, size sağlıklı bir hayatın ve fit bir vücudun anahtarını sunuyor.
  • Asansörden vazgeçin. Her gittiğiniz yerde merdivenleri kullanın. Merdiven çıkma hareketi bacak kaslarını güçlendirmek ve basenlerini eritmek isteyenler için birebirdir.
  • Yağları yakmak istiyorsanız bol bol su ve yeşil çay içmelisiniz. Günde en az 3 litre su ve 3 bardak yeşil çay içmeye özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.