Bayanların Genel Anlamda Karşılaştıkları Hastalıklar

25 Mayıs 2014 Pazar, 23:03

5_soruda_grip

Bayanlar her farklı yaş aralıklarında bazı hastalıklardan dolayı sıkıntı yaşayabilirler. Bu durumların gözle görünür şekilde olanları ve olmayanları da söz konusu olmaktadır. Yaşadıkları hastalıkları en aza indirmek için uzmanların bu konudaki tavsiyeleri destek almaları konusunda olmaktadır. Erkeklere oranla daha çok belirgin bazı hastalıklar yaşamaları ise zamanla farklı sorunlara da yol açabilir. Bu durum sonucunda en çok belirgin olan hastalık belirtiler ise depresyon olmaktadır.

3

Bayanların genç kızlık dönemlerinde en büyük yaşadıkları sorunlar arasında yeme problemleri ön plana çıkmaktadır. Normal kilolarının üsttün de olmamak adına bünye fazla yemeyi kabul etmemektedir. Yemek yedikleri zamanlarda ise kendilerinin kilo alacakları düşüncesi içerisinde bilinçsizce yapılan egzersizler, aç kalma durumları ve kendilerini kusmaya yönelik yaptıkları davranışlarından dolayı uzmanlardan mutlaka destek alınması gereken durumlar söz konusu olabilmektedir. Bayanlarda görülen en büyük sorunlardan bir diğeri de kansızlıktır. Demir eksikliğinin sebep olduğu bir durum olan kansızlık, beslenmenin doğru yapılmaması durumunda oluşan sorunlar arasındadır. Kansızlık sorunun devam etmesinde oluşabilecek farklı sorunlarda yol açılması adına hekimlerden bu konuda destek alınarak, demir eksikliği için verilen ilaçların düzenli olarak kullanım yapılması gerekmektedir. Depresyon, ağrı adetleri, meme hastalıkları, tiroid hastalıkları, bel ağrıları, kalp hastalıkları önem verilmesi ve destek alınması gereken hastalıklar arasında yer almaktadır.

5

Bayanlar gibi erkeklerinde yaşadıkları bazı sağlık problemleri söz konusu olmaktadır. Bayanlarda bu durumların daha çok görülmesi hastalıkların arka arkaya gelmesi ile de oluşabilecek sorunlardan dolayı kişiye verebileceği psikolojik problemlerin oluşmasını da sağlar. Uzmanlar bu konuda oluşabilecek hastalıklardan dolayı ruhsal anlamda sıkıntı içerisinde olabilecek olan bayanların psikiyatriler tarafından yardım alarak sonuca daha kolay ulaşabilecekleri konusunda hastaların dikkat etmeleri gerektiği konular arasında olduğunu belirtmektedir.

Halsizlik-e1379939554463