Bekarlığa Veda İçin Abiye Seçimi

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 14:20
Bekarlığa Veda İçin Abiye Seçimi

Kız kıza takılmasını, eğlenmesini sevenler bekarlığa veda partilerinin ne kadar eğlenceli olduğunu biliyorlardır. Böyle gecelerde kızların nasıl bir enerji patlaması yaşadıklarını, sabaha kadar hiç durmadan nasıl eğlendiklerini görseniz şaşarsınız. Özellikle evli kadınlar çok fazla kız kıza gezmeye gidemedikleri için olsa gerek bu bekarlığa veda partilerinde iyice dağıtırlar ve o gecenin keyfini de adeta onlar sürer. Bu birazda bu gecelerin geleneği olmuş durumda . Evli kadınlar bu geceleri birazda rahatlamak için kullandıklarından sonuna kadar eğlenmeyi tercih ediyorlar.

Yakın bir arkadaşım düğününden iki gün önce kız kıza eğlenebilmemiz için bekarlığa veda geçesi düzenleyince öncelikle aklıma bunlar geldi. Oraya dağıtmaya gelecek bir sürü arkadaşımız vardı. Tabii ki bunlardan biriside ben olduğum için acilen o gece giyeceğim abiye modeline karar vermem gerekiyordu. Ancak böyle bir gecede nasıl bir abiye giyeceğime de çok fazla karar veremediğim için birkaç arkadaşıma danıştım. Onlar nasıl bir elbise giyeceklerse, bende o tarzda giyerim diye düşünüyordum. Ancak onlarda bana bir türlü o gece giyecek düzgün bir abiye bulamadıklarını, muhtemelen o geceye daha sade günlük kıyafetlerle geleceklerini söylediler. Ben o gece şık olmaya kararlı olduğum için kendime güzel bir abiye bulabilmek için kendimi sokaklara attım ve mağaza mağaza dolaşmaya başladım. Ancak ben uzun zamandır böyle alışverişler yapmadığım için abiye  fiyatları ve abiye modelleri konusunda çok geride kalmışım. O kadar mağaza dolaşmama rağmen bir türlü bana uygun fiyat aralığında istediğim gibi bir abiye bulamadım. O gece, abiye giyemeye bu kadar çok heves etmemiş olsam, bu kadar çok uğraşmazdım. Ancak bir kere heves ettikten sonra bundan o abiyeyi bulmam lazımdı.

İstediğim modelde bir abiye bulabilmek için mağazalarla baş edemeyeceğimi anlayınca, bende internetten araştırmaya başladım ve en baştan beri çok büyük bir hata yaptığımı fark ettim. Abiye için ilk bakmam gereken yer internetmiş. Bayan giyim konusunda bu kadar çok e-ticaret sitesi olduğu hiç aklıma gelmezdi. Birkaç saatlik bir araştırmamın sonunda yüzlerce modelde gece elbisesi buldum diyebilirim. Eğer sizin de buna benzer ihtiyaçlarınız varsa, benim yaptığım hatayı yapmayın ve işe öncelikle internette araştırarak başlayın. Bu elinizi çok rahatlatacaktır. En sonunda abiyefon.com diye bir sitede tam aradığım gibi bütçeme de uygun birkaç gece elbisesi modeli buldum. Abiye buradan almakla da akıllılık etmişim. Çünkü bana günlük kıyafetlerle geleceğiz diyen arkadaşlarımda bekarlığa veda partisine birbirinden şık gece elbiseleri ile gelmişler.