Bronzlaşmak için Neler Yapılabilir?

17 Haziran 2014 Salı, 23:59

13

Bayanlar güzelliklerine verdikleri önem kadar bu konuda çalışmalar ve araştırmalarda yapmaktadırlar. Sizlerde ten renginizi koyulaştırmak istiyorsanız bu konuda sağlık sorunlarına sebebiyet vermeyecek şekilde destekler alabilirsiniz. Uzmanlar bu konuda oldukça detaylı şekilde uyarılarda bulunarak sağlığınızda herhangi bir problem olmaması için gereken destekleri almanız konusunda yardımcı olmaktadırlar. Bronzlaşmak özellikle yaz aylarında bayanların açısından oldukça önemlidir. Güneşten faydalanmak için her saati değerlendirmeniz deri hastalıklarına, kemiklerde sorunlara ve cilt lekelenmelerine yol açabileceği göz önüne alınarak bu konuda bilinçli olarak güneşten faydalanmanız gerekmektedir.

12

Özellikle saat 11:00 ile 16:00 saatleri arasın güneşin en verimli olduğu dakikalarda bronzlaşmak için güneşlenmek oldukça tehlikeli sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu saatler dışında güneşlenirken koruyucu kremler ile bronzlaşabilir ve herhangi bir sağlık sorunu da yaşamayabilirsiniz. Çok sayıda farklı markaların sunmuş olduğu bronzlaşmanızda destek olabilecek krem çeşitlerinden yararlanabilir, herhangi bir sorun yaşamadan uzmanların size önerdikleri saat aralıklarında güneşlenebilirsiniz. Cildi hassas olan kişilerde ve çocuklarda bu duruma daha fazla dikkat edilmesi gerekir. Sizlerde yüksek korumalı güneş kremleri kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Güneşten sadece plajlarda değil her zaman korunmak önemlidir. Beklenmedik zamanlarda güneşin sıcaklığından oluşabilecek sorunlardan yaz aylarında etkilenebileceğinizi unutmadan bu konuda gereken özeni göstermeniz oldukça önemlidir.  Düzenli olarak güneşin altında kalmanız sonucunda kısa sürede vücudunuzda bronzlaşmanın farkına varabilecek ve istediğiniz ten rengine ulaşabileceksiniz.

14

Bronz bir vücut ten rengine sahip olmak çok sayıda bayanın istediği bir durumdur. Sizlerde bu konuda araştırmalarınızı yaparak gerekirse internet üzerinden ya da uzmanlardan destek alabilir ve en sağlıklı şekilde ten renginizin koyulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde güneşten yararlanmak oldukça önem taşıdığı gibi saçlarınıza da bu konuda dikkat ederek güneşte kalmadan önde koruyucu saç spreyleri ile kullanım yapmanız önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.