Bu Hatalara Düşmeyin

25 Haziran 2014 Çarşamba, 21:18

Bir davete katıldığınızda, elbiseniz ne kadar pahalı, ne kadar güzel olursa olsun, yanlış bir makyaj güzelliğinize gölge düşürmeye yetecektir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar bayanların en çok düştüğü makyaj hatası makyajın dozunu biraz, hatta baya kaçırmak oluyordu. Ancak son yıllarda doğallığın da ön plana çıkması ile, makyajda da doğal görünüm hemen her kadının tercihi oluyor. Siz de makyaj hatası yaparak tüm bakışları üzerinize toplamak istemiyorsanız, ünlülerin yaptıkları makyaj hatalarını örnek alabilirsiniz.

makyaj-hatalari-

Siz siz olun sarhoş kafayla makyaj yapmayın. Zira Kardashian’ın yaptığı bu makyaj da ayık kafayla yapılmış gibi görünmüyor. Fazla kaçırılmış aydınlatıcı, ucu kaçmış allık ve yorumsuz kirpiklerin hakim olduğu bu makyaj, en ünlü makyaj hatalarından biri oluyor.

makyaj-hatalari-2

Nükhet Duru’yu genellikle yaptığı makyaj hataları ile görüyoruz. Ancak bu resimde hatanın ucu bir hayli kaçmış görünüyor. Mavi göz makyajı moda dedik ama bu kadarı da pek hoş görünmüyor. Aydınlatıcının ucunu kaçırınca da ne yazık ki ortaya böyle bir görüntü çıkıyor.

makyaj-hatalari-3

Gossip Girl dizisinde küçük bir kızı canlandırmasına rağmen, son yıllarda yaptığı uçarı hareketlerle gözümüzden düşen Taylor Momsen, abartılı ve korkunç göz makyajı ile poz vermekten hiç çekinmiyor. Oysa güzel yeşil gözlerini çok daha güzel bir makyaj ile vurgulasa, güzelliğine de gölge düşürmemiş olacak.

makyaj-hatalari-4

Makyaj hatası deyince aklımıza ilk gelen isimlerden biri de Ebru Gündeş oluyor. Kalem ile belirginleştirilen dudaklar mı, yay gibi ince ve kavisli kaşlar mı, sim kutusundan çıkmış göz makyajı mı daha kötü görünüyor ona siz karar verin…

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.