Cilt Bakımı İçin Özel Karışımlar!

30 Nisan 2014 Çarşamba, 23:07

cil-bakimi-ozel-kurler

DOĞAL ÜRÜNLERLE CİLDİNİZİ YENİLEYİN

Cildimiz her gün bir yığın dış etkenlere maruz kalmakta. Bu dış etkenlerden korumak çok sormuş gibi gözükse de aslında çok basit yollarla cildimizi koruyabiliriz.Hatta bu korumayı evimizde bulunan ve mutfağımızda hemen hemen her gün kullandığımız malzemelerde yapabiliriz. Bu yöntemle hem az maliyetlere bakımımızı yaparız hem de doğal olan ürünler kullanabiliriz. Birçok uzman son yıllarda yiyemeyeceğiniz hiçbir şeyi yüzünüze sürmeyin diyor. Bayanların birçoğu küçücük şişelerde olan ve oldukça yüksek rakamlara satılan kozmetik ürünlerini denemiştir ve çok ciddi yararlar da sağlamamaktadır.Bu yüzden eski bayanların kullandığı yöntemlerden şaşmamak gerekiyor.

Basit Karışımlar İle Mükemmel Sonuçlar!

İşte size bu basit kürlerden birkaçı. Cildimizin en önemli bakım aşaması peelingtir Çünkü peeling ile cildimizde bulunan ölü deriyi atarak cildimizin yenilenmesine olanak sağlamış oluruz. En basit peeling kürü ise Türk kahvesi. Birçoğumuz kahve içeriz ve fincanın dibinde kalan telvesini yüzünüz dahil Vücudunuzun her yerine uygulayabilirsiniz.Eliniz ile kızarana kadar olarak hafif hareketlerle telveyi yedirin Ve bu işlemi yaklaşık 10 dakika kadar uygulayın. Son olarak bol suyla durulayın ve cildinizin yenilendiğini pürüzlülüğünün gittiğini farkına varacaksınız. Haftada bir kez uygulayacağınız bu kür ile peeling ihtiyacınızı gidermiş olacaksınız. Bir diğer kür ise yüzünüzde oluşan güneş lekeleri için. Bunun için gerekli malzemeler çeyrek çay bardağı süt yarım paket kabartma tozu birkaç damla limon.Bu karışımı iyice karıştırın ve temiz yüzünüze sürün.

Çektikten sonra yine sürün ve 30 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü iyice durulayın.Bu işlemi haftada bir kez uyguladığınızda güneş lekelerinizde zamanla azalma olduğunu göreceksiniz. Yalnız güneş koruyucu sürmeden dışarı çıkmayın çünkü yeni lekelenmelere davetiye çıkarmış olursunuz. Doğallıkla gelen mucizeler bu olsa gerek.İnanın pişman olmayacaksınız…

Bir önceki yazımız olan Öteki Kadın 2014 2 Mayıs'ta Vizyona Giriyor! başlıklı makalemizde kadın filmleri, öteki kadın filmi ve öteki kadın fragmanı hakkında bilgiler verilmektedir.