Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

08 Haziran 2014 Pazar, 19:19

13

Bayanların güzel gözükmesi için her zaman yapması gereken yöntemler bulunur. Bu durumda sıklıkla kullanılan yöntemleri deneyerek güzelliğinizi arttırabilir, koruyabilir ve her zaman ön plana çıkmak için çekiciliğinizi arttırabilirsiniz. Bu durumda cilt bakımı için kullanılan kremler, maskeler ve benzeri kürler ile ciltleriniz pürüzsüz olacaktır. Ciltlere uygulanan kremler günümüzde sıklıkla sizlere sunuluyor. Çeşitli markalarda ön plana çıkan kremler ve maskeleri kullanmadan önce kullanıcı yorumlarına ve markanın geçmişine bakmalısınız.

12

Markaların ön plana çıkması ile kimyasal maddeler ile yapılan maskeler ve kremler ciltlerinize zarar verecektir. Bu durumda kullanmış olduğunuz kremlerin, kürlerin her zaman kalitesine dikkat etmeniz şarttır. Evde hazırlamış olduğunuz bitkisel kremlerde sizlere her zaman yardımcı olacaktır ancak kullanırken dikkat etmeniz gereken yöntemler bulunur. Öncelikle kremleri ve bitkisel maskeleri kullanırken doğru uygulama, doğru karışım ve doğru temizleme yapılması şarttır. Kremlerde ve maskelerde her zaman bekleme süresi tarifi yazılan alanda bulunması gerekir. Aksi halde bulunmayan süreye karşı maske tariflerini yapmanız gereksizdir. Gece boyu yüzde kalan, on dakika yüzde kalan ve daha fazla yüzde kalan maskeler bulunur. Bu durumda cilt maskeleri ile ön plana çıkan karışımları uygulayarak yüzde kalma süresine de dikkat edebilirsiniz. Yüzden kremleri durulamak için her zaman ılık su kullanmanız, cildinize yarar sağlar. Bu açıya dikkat ederek her zaman cildinize en iyi bakımı yapabileceksiniz. Farklı birçok maske cildiniz için çeşitli yararlar sağlar.

11

Günümüzde gerdirme, sivilceleri temizleme, lekeleri arındırma, nemlendirme maskeleri sıklıkla kullanılan arasında yer alıyor. Sizlerde bu tür kremlere ve maskelere ihtiyaç duyuyorsanız ünlü markaların ürünlerini alabilir veya evde kendiniz maskelerinizi hazır hale getirebilirsiniz. Bu durumda kaliteli hizmet alacağınızdan emin olarak her zaman güzelliğinizi koruyabileceksiniz.

14

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.