Cinsel Aktifliği Artıran İlaçlar Saç Döküyor

12 Ağustos 2014 Salı, 00:17

 

Uzmanlara göre, erkeklerde saç dökülmesinin ana nedeni vücuttaki maddelere  bağlı olarak testosteron hormonunun dihidrotestorona dönüşmesidir. Bu zamanda tüy köklerinin beslenmesi zayıflıyor. Bu da saçların seyrekleşmesine  ve önceki parlaklığını kaybetmesine neden olur. Bu süreç  erkeklerde saçların dökülmesi, kadınlarda ise seyrekleşmesi ile sonuçlanır. Saç dökülmesinin nedenleri ise farklı olabilir. Bu meselenin kökeninde irsilik, hormonal, texnogen faktörler, kalitesiz beslenme ve stres gibi çok çeşitli nedenler durabilir.

Bugün çoğu erkeklerde saç dökülmesinin iki ana sebebi var: irsi etken ve stres.
Doktorlara göre, eğer bir erkeğin ailesinde bu sorundan muzdarip olan  varsa, o zaman saç dökülme olasılığı diğer erkeklere oranla daha fazladır. Fakat bu hiç de tedavisi olmayan bir hastalık değildir. Çeşitli kozmetik araçlar bu durumda  yardımımıza ulaşabilir. Ama bu hiç de o demek değildir ki, ailesinde saçları dökülen bireylerin olması durumunda illa kendi saçlarıda dökülecek değildir

Ayrıca aşağıdakilerde  saç dökülmesine neden olabilir:

1. Saçlarla oynamak, onları kırmak bir süreden sonra saçların hızlı şekilde dökülmesine neden olur.

2. Saçları sık fönlemek. Çoğu zaman Saçımızı kuruturken fönün sıcaklığını 200 dereceye çıkartırız. Hatta en sağlıklı saç bile bu “işkenceden” sağ kurtulabilir olamaz.

3. Renk açıcı kullanmadan saçı farklı renge boyamak. Bu ani müdahale saçınızı yakıyor ve dökülmesine neden olur.

4. Demir ve protein saçların beslenmesini sağlayan temel maddelerden. Bu nedenle vücutta demir ve protein azaldığında saç dökülmesi oluşur.

5. Aksi etkisini, vücudumuza  uygun olup olmadığını bilmediğimiz halde içtiğimiz  ilaçlar saçlarımızın dökülmesine neden olur. Erkeklerin cinsel aktifliklərini artırmak amacıyla kullandıkları çeşitli ilaçlar  bu açıdan özellikle tehlikelidir.

Genelde uzmanlara göre, eğer 30 yaşınıza geldiğinde saçlarınızın% 50 si dökülmüşse tamamen kel kalmamak mümkün değil.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.