Dijital Dünyanın Değişen Trendi: Sosyal Medya Uzmanlığı

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 14:11
Dijital Dünyanın Değişen Trendi: Sosyal Medya Uzmanlığı

Markalarını dijital dünyada doğru şekilde konumlandırmayı başaranların kar elde ettikleri, dijital mecralarda doğru duruş sergilemeyenlerin ise piyasalardan bir şekilde silindiğine şahit olduğumuz yıllar yaşıyoruz. Çünkü sadece ülkemizde 30 milyona yakın internet kullanıcısı var ve sırf bu yüzden internetin etkili bir pazarlama aracı olduğunu söylemek mümkün.

Markaların pazarlama stratejileri arasında yer alan sosyal mecralar, internet kullanıcıları için sınırsız fırsatlar sunuyor ve markaların bilinirliklerini artırmayı başardıkları bir yer halini alarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bu nedenle ortaya yeni bir iş kolu bile çıktı. O da sosyal medya uzmanlığı. Son yılların trend mesleği haline gelen sosyal medya uzmanlığı için herhangi bir üniversite bölümü yok. Ancak sosyal medya eğitimi almak isteyenler için çeşitli sertifika programları ile sektörün ihtiyaç duyduğu elemanlar yetiştirilmektedir.

Aktif olarak internette meydana gelen olayları takip edebilen, yeniliklere açık, analiz edebilme ve problemlere anlık çözüm sunabilme yetisine sahip olması gereken sosyal medya uzmanları, artık birçok firma tarafından aranılan kişiler durumunda.

Bir firmanın mevcut ürünlerini daha fazla kişiye tanıtabilmesini, yeni müşteriler kazanabilmesini ve marka ismini yapacağı kampanyalar ile duyurabilmesinin yolu artık sosyal mecraları etkin kullanabilmesinden geçmektedir. Sosyal ağlar ile bütünleşik şekilde çalışmayı, değişen trendlere ayak uydurmayı sağlamayı başaran bir markanın başarılı bir sosyal medya uzmanı ile sıfır maliyetle etkin bir pazarlama stratejisi geliştirip başarılı olması mümkündür. Bu durum da firmaların sosyal medya uzmanlarına daha fazla değer vermesine neden olmaktadır.

Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı ile kursiyerlerine hizmet veren IBS Türkiye, 2 hafta süren mikro bir eğitimle sektörün ihtiyacı olan kalifiye elemanları yetiştirmektedir. Teorik ve pratik bilgilerle dolu eğitim süresince vaka analizleri ışığında bir markanın sosyal mecralarda yapabileceklerini öğrenen kişiler, kariyer hedeflerine IBS Tükiye sayesinde emin adımlarla ilerlemektedir. Eğer siz de kariyerinizi dijital dünya üzerinden planlamak ve bu sayede bir markanın sosyal medya temsilcisi olmak istiyorsanız, mutlaka IBS Türkiye’nin mikro eğitim programına katılmalısınız.