Düzenli bir gardırop için 10 adım

11 Ocak 2016 Pazartesi, 18:14

Stil ve fonksiyonunu belirleyerek hayalinizdeki dolabı almak mümkün olabilir. Ancak gardırop alırken atlanmaması gereken bazı detaylar var.

İşte 10 adımda düzenli bir gardırobu:

Organizasyon yapın: Öncelikle hayalinizde nasıl bir gardırop olduğunu düşünün. Alacağınız dolabın ihtiyacınız olan her şeyi almasını ve her eşyanızın bir yerinin olmasına özen gösterin. Eğer çok fazla kıyafetiniz varsa o zaman mevsimlik olarak kıyafetleri yer değiştirebilirsiniz. Tabii mümkünse dolabı küçük bir odaya koyarak kendinize giyinme odası yapabilirsiniz.

Öncelik aydınlatma olsun: Dolabın bulunduğu odada aydınlatma çok önemlidir. Çünkü rengini iyi göremediğiniz bir kıyafet nedeniyle zor durumda kalmak istemezsiniz. Bir avize ve lamba olabilir.

Depolama ekleyin: Dolapların içinde depolama alanları çok önemlidir. Depolama alanlarına sepetler içinde kategorilere ayırdığınız eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Kişisel bir dokunuş ekleyin: Eğer bir moda aşığı iseniz, dolap evinizin en iyi yerinde olabilir. O zaman dolabınızın üzerine birkaç fotoğraf asarak, evinizle bütünleştirebilirsiniz.

Oturun: Dolapta bulunan ayakkabılarınızı aldıktan sonra giymek için mutlaka küçük bir puf bulundurun. Böylece dolabın bulunduğu giyinme odası daha sıcak bir hava katacaktır.

soyunma odası

Aynaları unutmayın: Bir boy aynası olması zorunluluk değildir. Dolabın arkasına veya kapılarına ayna asabilirsiniz. Sürgülü aynalar da yer kazanmak için harika bir yoldur.

Her şeyi asın: Büyük küçük her şeyi asmaya çalışın. Asarken eşleşen kümeler yapın. Böylece baktığınızda tüm kıyafetlerinizi görebilirsiniz.

Renk bölmeleri: Dolap içinde renkleri ayırın. Kıyafetlerinizi renklerine göre asın. Böylece aradığınız kıyafetleri daha rahat bulacaksınız.

Yüksekliği kullanın: Dolabınız yüksek ise üst bölümlerini daha az kullandığınız çanta ve ayakkabılarınızı koyabilirsiniz.

Kıyafetlerinizi ayıklayın: Eğer yıllardır giymediğiniz kıyafetleriniz sürekli dolapta asılı ise artık onlara veda etme zamanı gelmiş demektir. Böylece yeni kıyafetlere yer açmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan 3 Günde 3 Kilo Diyeti başlıklı makalemizde 3 günde 3 kilo diyet listesi, 3 günde 3 kilo diyeti ve 3 günde 3 kilo nasıl verilir hakkında bilgiler verilmektedir.