Earcuff Modası

20 Haziran 2014 Cuma, 22:32

Merhabalar..

Ayakkabı, çanta ve kıyafette nasıl dönem dönem alışık olmadığımız çizgiler görüyorsak aksesuarlarımızda da bu geçerli, özellikle de son sezonlarda.

Earcuff kulak kepçenizi kavrayan küpelere deniyor gibi basit bir açıklama yapabilirim. Pek alışık olmadığımız bu aksesuarlar bazı bayanlar tarafından çok beğenilip kullanılırken bazılarımız ise kaba bulup tercih etmedik.

 

 

6237-adopte-le-ear-cuff-0x375-2

 

 

020714-how-to-wear-it-earcuff-623

 

 

 

Başlangıçta fazla alışılmışın dışında durduğunun farkındayım ama tarzınıza uygun modeli seçince gerçekten görüntünüze hoş bir hava katmanız mümkün.

ear-cuff-color-feathers

 

 

Taşlı, kurukafalı, tüylü, zincirli farklı farklı renk ve materyallerden yapılmış bir sürü earcuff sizin onları seçmenizi ve kombinlerinizde kullanarak görüntünüze hareket katmanızı bekliyor.

 

 

 

 

Jennifer-Lawrence-in-Ana-Khouri-Ear-Cuff-600x450

 

 

 At kuyruğu, topuz ya da tek kulağınızı açıkta bırakan saç modelleriyle kullanarak aksesuarınızı daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Ben özellikle tek kulağa earcuff diğerine ise sallantısız minicik takılan bir küpeyi inanılmaz trend buluyorum.

earcuff-8

  Son dönemlerde aksesuarlarda inanılmaz bir hayvan figürü modası görüyoruz. Bu modayı da earcufflarınızla bütünleştirip farklı görüntüler ortaya çıkarabilirsiniz.

ilginç-ear-cuff-modelleri

 

 

 

Bir çok defilede, showda, ünlülerin hem günlük hem de katıldıkları ödül törenlerinde artık sıradanlığı bir kenara bırakıp daha farklı, daha göz alıcı aksesuarlardan biri olan earcuffları tercih ettiğini söyleyebilirim.

the-trend-ear-cuffs-asos-fig-leaf

photo-11-e1382713291560

Bir çok aksesuar markasında ya da online alışveriş sitelerinde earcuffları bulmanız mümkün. Bir iki küçük önerim olacak.

Birincisi, mümkün olduğunca kararmayacağından ya da terle teninize renk vermeyeceğinden emin olun çünkü aksi halde komik görüntüler ortaya çıkabiliyor.

İkincisi, kulak dışına takılanlardan tercih ediyorsanız kulağınızı acıtmayacak tasarımlardan yana seçiminizi yapmaya özen gösterin.

Siz earcuff akımıyla ilgili neler düşünüyorsunuz?

Bir önceki yazımız olan Bronzlaşmak için Neler Yapılabilir? başlıklı makalemizde bayan bronz ten, bronz olabilmek ve bronzlaşırken nelere dikkat edilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.