Eğlence Sonrası da Güzel Görünün

04 Haziran 2014 Çarşamba, 22:31

Çılgınca eğlendiğiniz partilere, genellikle birkaç kadeh içki de eşlik ediyor. İşin içine yüksek müzik, az uyku ve yorgunluk da girince, parti sonrası sabahı yüzünüz pek de iç açıcı görünmeyebiliyor. Ancak ünlü makyaj artistlerinden aldığımız tüyolarla, çılgınlar gibi eğlendiğiniz gecelerden sonra da muhteşem ve seksi görünmeniz mümkün. Ertesi sabah ofise gitmeniz gerekiyorsa, bize güvenin ve bu önerilerimize kulak verin.

Parti sonrası eve geldiğinizde kendinizi eve taşıyamayacak kadar yorgun ve sarhoş hissediyordunuz. Bu durumda da o gece için yaptığınız makyajı temizlememeniz de olası. O halde, sabah uyandığınızda cildinizin yüzeyinde kalan makyaj kalıntılarını arındırmak için cilt temizliği işlemini sabah ikiye katlayın. Bunun için, yüzünüzü yıkama jeli ile temizlemeden önce cildinize peeling yapabilirsiniz. Peelingi cildinizden soğuk su ile arındırın. Soğu su, cildinizin şişkinliğini alacak.

Parti sonrası sabah savaş açmanız gereken 4 büyük problem var; göz altı morlukları başta olmak üzere, kanlanmış gözler, ciltte kızarıklık ve kuru cilt problemleri ile karşı karşıyaysanız, o zaman buzdolabında beklettiğiniz kağıt nemlendirici maskeyi cildinize uygulayın ve göz çevresini nemlendirdikten sonra, aydınlatıcı uygulayın. Ardından ekstra nemlendirici bir BB krem kullanmayı da ihmal etmeyin.

Göz çevresinin derisi oldukça ince olduğu için, cildinizdeki ve göz çevresindeki kızarıklıklar da daha çok belirgin bir hale gelir. Kızarıklığın görüntüsünü azaltmak için ışıltılı bir far tercih edebilirsiniz. Mavi tonlar, gözünüzün beyazını daha parlak gösterecek. Bunun için göz içine göz damlası da damlatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.