En güzel bahçe sizinki olsun

24 Haziran 2014 Salı, 14:30

maxine-has-made-up-specialty-annual-or-herb-planters-in-funky-pots-2304x3072 Yazın gelişi bu sene biraz sancılı olsa da, sıcacık günlere evlerimizin bahçelerini, en konforlu ve göz alıcı şekilde hazırlamak lazım. Dış mekanlar için oldukça yaratıcı görsel düzenleme seçenekleri mevcut. Bahçenizi daha keyifli kılmak, kısaca “yaşatmak” için nelere dikkat etmeliyiz sorusunun cevabı bu yazıda sizleri bekliyor.

coveredstumps

 

Ahşabın sıcaklığını, bahçenizde de kullanmaktan çekinmeyin. Dilerseniz canlı renklere ahşap elemanlarınız boyayarak farklı bir dinamizm de katabilirsiniz.

 

pallet garden

Meyve/sebze kasaları her daim değerlendirilebilecek eşyalardandır, bu örnekte de yan tutularak, her bir deliğinden farklı bitkiler ekilerek bir saksı kombinasyonu şeklinde oldukça yaratıcı ama doğallığı bozmayan bir sunumla kullanılmış.

dragonfly fence

images (6)

Bahçenizi çevreleyen çitlerin üzerini kendi hazırlayıp boyadığınız şirin objelerle süsleyebilirsiniz. Doğaya atıfta bulunan hayvan öğeleri veya rengarenk çiçek gruplarının yer aldığı saksıları seçenekler arasında değerlendirebilirsiniz.

living-etc-summer-2006-outdoor-kid-gardens-784x1027

 

Bahçenizin tümünü ele alarak dekore etmenizi öneriririm. Örneğin; bir bahçede mutlaka bir yemek alanı için masa-sandalye takımı, hobi için bir köşe, oyun köşesi veya çocuğunuz varsa ona özel dizayn edilmiş kısımlarla bahçenizi kişiselleştirebilir, farklı fonksiyonlar içeren köşe tasarımlarıyla sıkıcılıktan uzak bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

RX-DK-HTG05402_garden-sandbox_s4x3_lg

childrens-garden-ideas-whats-not-to-like-1936x2592

Çocuklu aileler için bahçe tasarımları ayrı bir renkli ayrı bir neşeli sonuçlar doğuruyor. Kum havuzu onlar için olmazsa olmaz! Çocukların doğa ile etkileşimlerini arttıracak, kazma-kürek takımları, toprağa çiçek ekip-içme aktiviteleri ile onların özgüvenlerine destek olurken, bahçenizdeki yaşanan ortamlardaki keyif bir kat daha artacak. Ayrıca daha önce bahsettiğimiz harf kullanımı örneğini bahçede de görebiliyoruz üstteki resimde. Bahçe sahiplerinin veya çocuklarının isimleri veya isim baş harflerinin kullanımı ile hem modern hem de kişiye özgü dekoratif alanlar oluşturulmuş.

images (5)

our-old-teapot

images (7)

kids-planters

Bahçelerinizi güzelleştirmek için bol bol, rengarenk çiçekler, kumaşlar, objelerden yararlanmaktan çekinmeyin. Unutmayın bahçeniz sizin yenileneceğiniz, huzur duyacağınız alanlardır. Birkaç küçük adım uygulayarak bunu kolayca sağlayabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Eğlence Sonrası da Güzel Görünün başlıklı makalemizde eğlence sonrası cilt bakımı, parti sabahı güzel görünmek ve parti sonrası cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.