Evde Bukle Saç Nasıl Yapılır?

20 Haziran 2014 Cuma, 18:25

Saçlarda doğal görünüm modası bu yıl da sürüyor. Yataktan yeni çıkmışsınız gibi olmasa da, sanki hiç uğraşmamışsınız edasındaki saçlar erkeklerin daha çok beğenisini kazanıyor. Saatlerce uğraşılmış gibi görünen saçlar ise artık pek beğenilmiyor. Saçlarda doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, at kuyruğu, örgü yapabilir, ya da açık bırakmak istiyorsanız, bukle bukle saçları tercih edebilirsiniz. Bukleli saçlara sahip olmak için illa kuaföre de gitmeniz gerekmiyor. Özellikle yaz günlerinde hem pratik hem de oldukça trend bir görünüme sahip olan bukleli saçları tercih edebilirsiniz. Peki, evde bukleli saç nasıl yapılır, saçlarınızı nasıl bukle bukle yapacaksınız?

Genellikle maşa kullanmanızı tavsiye ediyoruz, ancak elinizin altında maşa yoksa ya da maşa gibi aletlerin saçınıza vereceği zarardan korkuyorsanız, o zaman daha doğal yöntemlerle de bukleli saçlara sahip olabilirsiniz.Bukleli saçlar için elinizin altında saç köpüğü bulundurun. Ayrıca kabarık saçlardan hoşlanmıyorsanız, kabarmayı önleyici bir ürün almayı da ihmal etmeyin. İşte evde bukle saç yapımı…

Dalgali-Sac-Modelleri-03

  • Saçlarınızı yıkadıktan sonra, hafif nemli kalacak şekilde havlu yardımı ile saçlarınızı kurutun.
  • Daha sonra saçınızdan bir parmak kalınlığında bir tutam alın ve parmağınıza dolayarak yukarı kadar ilerleyin ve yukarıda saç tutamını tel toka yardımı ile sabitleyin.
  • Aldığınız tutamların mümkün olduğunca ince olmasına özen gösterin, böylece daha düzgün bukleler elde edebilirsiniz.
  • Bütün saçlarınıza aynı işlemi uyguladıktan sonra saçlarınıza hacim veren bir sprey sıkıp saçlarınızı 30 dakika bekletin.
  • Tutamları tek tek açıp elinizle hafifçe dağıtın. Maşa ile yapılmış gibi ama bir o kadar da doğal buklelere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.