Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır?

06 Haziran 2014 Cuma, 22:27

Saçlarımızı normal renginden daha açık bir renge boyattığımızda, kaşlarımız saçımıza göre daha koyu görünebilir. Bu durumda da hem yüzünüzde daha sert bir ifade, hem de yüz çevrenizde renk tezatlığı meydana çıkabilir. Vereceğimiz öneriye kulak vererek, siz de evinizde kolayca kaşlarınızı boyayabilirsiniz. İşte evde kaş boyamak için ihtiyacınız olan malzemeler…

  • Dilediğiniz renkte kaş boyası
  • boya lekesi sökücü
  • boya fırçası( eski rimelinizi de kullanabilirsiniz)
  • pamuk ped
  • tonik
  • boya geliştirici

Peki evde kaş boyamayı nasıl yapacaksınız? Kaş boyama işlemine başlamadan önce, işe cildinizdeki makyaj ve kirleri temizleyerek başlayın. Böylece kaşlarınız da bu arınmadan nasibini alacak. Kaş boyasını doğru renkte tercih ettiğinizden emin olun. Kaş ve saç renginizin mümkün olduğunda aynı tonda olmasına özen gösterin. Bunu yapmadığınızda, ortaya yapay bir görünüm çıkacaktır. Doğru rengi seçtiğinize emin olduktan sonra, boyayı hazırlama işlemine geçebilirsiniz.

Kaş boyası ve boya geliştiriciyi bir kapta birlikte karıştırın. Boyayı kaşlarınıza malzemeleri karıştırır karıştırmaz uygulayın. Uygulama süreniz geciktikçe, boyanın etkisi de azalacaktır. Daha sonra kaş dipleriniz boyayı iyice emecek şekilde fırça yardımı ile boyayı uygulayın. Yaklaşık 3-4 dakika beklettikten sonra pamuk pedi elinize alın ve fazlalıkları alın. Fazlalıkları aldıktan sonra, elinize yeni bir pamuk ped alın ve bu kez boya lekesi sökücü ile tekrar üzerinden geçin. Artık kaşlarınız yeni rengine hazır.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.