Evlilik’de Cinsel Hayat – Cinsel Problemler

16 Mayıs 2014 Cuma, 15:08

evliliktecinselhayat

Dünya çapında yapılan bir araştırmaya göre resmiyet içerisinde gerçekleşen boşanmaların büyük bir bölümü karşılıklı cinsel tatminkârsızlık olarak belirlenmiştir.

couple in bed

Bu durum elbette oldukça büyük bir öneme sahip olduğu için pek çok ülkede teşvik kampanyaları başlatılmış vaziyettedir.Evlilikte cinsel yaşantınızı sadece kendi arzularınız doğrultusunda düzenlemeniz önerilmez.Eşinizin de içinde bulunduğu durumu mutlaka göz önünde bulundurarak içinde bulunacağınız davranışlara bürünmeniz önemle tavsiye edilir.Aksi takdirde çiftler arasında çıkan anlaşmazlıklar sonucu az önce de bahsettiğimiz üzere istenmeyen olaylar meydana gelebilmektedir.

Evliliğinden bir çocuk kazanmış olan çiftlerin ise cinsel hayatları hakkında dikkat etmeleri gereken oldukça önemli bir nokta bulunmaktadır. Bu husustan şimdi sizler için biraz bahsedelim.Özellikle de küçük bir çocuğunuz varsa ilişkiye girmeden önce çocuğunuzun sizi görmediğinden ve duymadığından kesinlikle emin olmanız gerekmektedir.Aksi takdirde bilimsel olarak kanıtlanmış deneylerinde gösterdiği gibi çocuk babasının annesine eziyet ettiğini düşünerek bunu bilinçaltına yerleştirmektedir.

Bu durum bazı kişilerde travma olarak gösterilse de çoğu kişide daha farklı sonuçlara neden olabilmektedir.Bu sonuçlardan en çok rastlananı ise çocuğun babadan haz etmemesi kendini ona sevdirmemesi ve yetişkinliğe erişmesinin ardından tüm bağını nefret içerisinde kopardığı gözlemlenmektedir.Bu sebeple evlilikte cinsel yaşantı çok önemli bir hale bürünmüş vaziyettedir.

evlilikvecinselhayat

Bilindiği üzere hanım efendilerin aylık döngülerinin meydana geldiği süreçler içerisinde ilişkiye girmeniz halinde çok ciddi rahatsızlıklar hem kadın hem de erkek üzerinde izler bırakabilmektedir.Erkeklerde mikrop kapma olaylarının ardından mantar oluşmaları gösterilebilmektedir.Kadınlarda ise durum çok daha farklı olabilmektedir.Şiddetli ağrılar ve kanamalar bunlara örnek gösterilebilmektedir.Pek çok doktorun çiftler arasındaki cinsel yaşantının korunarak yapılmasını önemle tavsiye etmektedir.Siz de lütfen anlattıklarımızı bir tavsiye olarak kabul ediniz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Soru Cevap : Zayıflama Hapları Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde haplar ile zayıflanabilirmi?, zayıflama hapları ve zayıflama hapları nasıl kullanılmalıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.