Göz Çevresi Kırışıklıklar İçin Bakım

06 Haziran 2014 Cuma, 21:30

30’lu yaşlara geldiğinizde, göz çevrenizde de mimik çizgileri belirmeye başlar. Özellikle çağımızda, stressiz bir yaşam neredeyse mümkün değil. Siz de gün içinde sık sık mimik çizgilerinizi hareket ettiren mimik hareketleri yapıyorsanız, göz çevresindeki çizgiler 30’unuza gelmeden de orada görünmeye başlayabilir. Tabi o çizgiler oluşmadan onları engellemek ve oluştuklarında da belirginliklerini azaltmak mümkün. Göz çevresi, en hassas bölgelerdendir. Bu nedenle de kendine has özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Eğer günlük bakımınızın içinde göz çevresi kremi yoksa, aciline günlük bakım rutininize göz çevresi bakımını da dahil etmenizi tavsiye ediyoruz. Düzenli olarak göz çevresi bakımı yapmak, o bölgede oluşabilecek yaşlanma belirtilerinin mümkün olduğunca gecikmesini sağlar.

Göz çevresi bakımı hassas olduğu için, orada kullandığınız ürünlerin kalitesinin de önemi oldukça büyük. Kimyasal madde içermeyen, bitkisel içerikli ürünleri tercih edebilirsiniz. Tabi bir de tüm cilt bakım ürünlerinde, yaşınıza uygun içerikli ürünleri tercih etmelisiniz. 20’li yaşlardaysanız, nemlendirici özellikli bitkisel bir göz çevresi kremi işinizi görecektir. 30’lu yaşlara geldiğinizde kırışıklık önleyici ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gözlerinizin çevresine, yüz bakım kreminizi sürmeyin. O bölgenin bakımı kendine has olmalıdır. Aksi takdirde o bölgede alerjik reaksiyonlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca kremi direk sürüp bırakmak yerine, dairesel hareketler ya da piyano hareketleri ile masaj yaparak göz çevrenizin kremi iyice emmesini ve daha hızlı etki etmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.