Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları

22 Haziran 2014 Pazar, 14:16

Hepimizin aceleyle evden çıkması gereken zamanları olur. Böyle günlerde var olan eşyalarınızı bulamaz, bulsanız da zamanınız olmadığından kullanamazsınız. Bazen de elinizi makyaj masanıza attığınızda ürünün dibi görünmüş olur. Peki bu gibi durumlarda neler yapabilirsiniz?

MAKYAJ TEMİZLEYİCİM BİTMİŞ!

“Aman indirimi bekliyim.”

“Bu beni daha 2 hafta götürür.”

Bu gibi cümlelerin ardından bir çoğumuz o ürünü tüketir ve tükettiğimizi de en ihtiyaç duyduğumuz anda farkederiz. Yorgun argın eve gelmişiz, zaten canımız makyaj çıkarmak istemezken bir bakıyoruz makyaj temizleyicimiz bitmiş.

Hayır, tabi ki sıvı sabun, ıslak mendil vs. kullanmıyoruz. Doğruca mutfağın yolunu tutuyoruz. Hayır yanlış duymadınız, mutfak dedim.

Cilt tipinize göre zeytinyağı ya da sütle makyajınızı temizleyebilirsiniz. Sonrasında suyla yüzünüzü yıkasanız yeter.

RİMELİM KURUMUŞ!

Rimeller bazen beklediğimizden hızlı kuruyabiliyor. Sabah tam rimel uygulayacakken kurumuş bir ürünle karşılaşında artık ne yapsam diye düşünmek yerine içine bir iki damla süt damlatacaksınız ve gününüzü aynı zamanda da makyajınızı kurtaracaksınız.

EN SEVDİĞİM RUJ KIRILDI!

IMG_0025 (2)

Özellikle sıcak havalarda eridikleri için rujlarımız beklenmedik bir anda kırılabiliyor. Böyle bir durumda Ruju çakmak ya da kurutma makinesiyle aşırıya kaçmadan ısıtıp kırılan parçayı tekrar üstüne oturtun. Bir süre o şekilde fazla bastırmadan tutun ve sonrasında buzluğa ya da buzdolabına koyup 1-2 saat bekletin. Rujunuz yeni gibi olucaktır.

ALLIĞIMI BULAMIYORUM!

fotograf-772348

Bütün makyajınız bitti tam sıra allığa geldi ama o da ne allığınız yok. Sanki yer yarıldı allık içine girdi. Merak etmeyin tabiki yanaklarınıza renk vermenin başka yolu var. Rujunuzu parmak uçlarınıza sürüp tampon hareketlerle yanaklarınıza uygulamanız yeterli olacaktır.

MAT RUJUM YOK!

rujun_uzerine_pudra

Makyaj malzemelerinize fazla bütçe ayırmayabilirsiniz. Bu durumda tek bir rujunuz varsa ya da çok sık kullanmadığınız için mat ruj almayı tercih etmediyseniz ihtiyacınız olduğunda yapacağınız şey çok basit. Elinizdeki ruju dudağınıza uygulayın. İnce bir peçeteyi dudaklarınızın üstüne koyup çok hafif pudraladığınız fırçayı peçetenin üstünden geçin.

İşte mat rujunuz hazır.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Damak ve Dudak Düşmesi başlıklı makalemizde bebeklerde damak düşmesi, damak düşmesi ve dudak düşmesi hakkında bilgiler verilmektedir.