Güzelliğin 9 kanunu

28 Aralık 2014 Pazar, 23:52

güzellik

Saçınızı her gün yıkayın
Saçlarınız sağlıklı ve parlak görünmüyor mu? Uzmanlar öneriyor ki: “Sadece saçları çok olan veya sık yağlanan insanlar her gün saç yıkamalıdırlar. Kuru ve zayıf saçlı insanlar 2 günden bir yıkarlarsa daha uygun olur. Bu, saçın doğal olması ve yağlanması için faydalıdır”.

Yüzünüzü tonal kremle nemlendirin
Yüzünüzdeki izleri ve kusurları yok etmek için her tarafını tonal krem sürmek gerekmekz. Tonal kremi sadece, kusurlu olduğunu düşündüğünüz bölüme daire şeklinde  uygulayın. Yüzünüzün diğer bölümleri krem ve doğal kalabilir.

Tırnakların çevresindeki cildi kesin
Bu herkes için tavsiye edilmez. Aynı cilt zararlı bakterilerden korur. Çok keserseniz, enfeksiyon olabilir. Artık etler kenara çıkmışsa ve engel olursa, o parçaları ince şekilde kesebilirsiniz.

Saçlarınızı her 6 veya 8 haftada bir kısaltın
Bu kural sadece kısa saçı seven veya saçları kısa olan kadınlar için tasarlanmıştır. Kısa saçlar 6 ya da 8 haftada bir kendi modelini değiştirir. Bu nedenle saçlarınızın uzamasının önler.

Ölü deri
Kuruyan ve deriden dökülen ölü tabakaları temizlemek için kadınlar ölü cilt hücrelerini döken kozmetik ürünlerden kullanırlar. Cildin değişimi doğal şekilde gerçekleşmesi gerekir. Kozmetik ürünler ise cildi zarar verebilir.

Alt göz kapaklarına eyeliner çekmeyin
Bu, gözleri küçük veya kısıkgözlü  olanlar için tavsiye edilir. Başka türlü göz yapısına sahip olan herkes gözün alt ve üst kısmına eyeliner çekebilir. Bu bakışlarınızı daha romantik yapacaktır.

Öncelikle şampuan kullanın sonra nemlendirin
Kuru veya kalın saçlı insanlar öncelikle şampuan sonra ise balzamlardan kullanmalıdır. Yağlı saçlı insanlar ise bunun tersini uygulamalıdır.Bu işlem saçları nemlendirmeye ve temizlemeye yardım eder. Bu tip saçları olanlar nemlendiriciyi sonradan uygularlarsa saçları yağlı görünür.

40 yaşından sonra parlak göz farı kullanılmaz.
Bu doğru değildir. Parıltılı gölgeler sadece gençler için tasarlanmamıştır. Parıltılı gölgeler gözlerinizi daha çekici gösterir ve kırışıklıkları kaplar.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.