Harfler, artık her yerde!

19 Haziran 2014 Perşembe, 18:55

modern-kids

Son dönemlerin favorisi harflere artık gözümüz o kadar alıştı ki, eskiden olsa ne yadırgardık kimbilir.. Duvarlarda bazen iki boyutlu asılı bir halde, bazen ise bir vitrin veya masa üzerinde dekoratif bir obje olarak karşımıza çıkabiliyor.

blakes-nursery-alphabet-wall-500x375

Boş çerçeve kullanımının oldukça trend olduğu günümüzde, içlerini harflerle doldurmak da ayrı bir moda. Farklı renk ve dokularda hatta boyutlardaki harfleri gelişi güzel konmuş algısı yaratmak ise mekanı oldukça çekici kılıyor.

alphabet-themed-book-shelves_

Konutlardaki kullanımının yanısıra özellikle tasarım ofislerindeki harf-yazı kullanımları oldukça yaratıcı oluyor. Üstteki örnekte kitaplık-dergilik olarak kullanılan “Design” yazılı bir mobilya grubunu görmekteyiz. Kişiye algısı oldukça dinamik ve neşeli bir sonuç veriyor.

008

Özellikle, alfabenin tüm harfleri ile kişi adları duvarlara çok yakışıyor. Kişiselliğin oldukça trend olduğu çağımızda, kişiye özel odalar, çalışma mekanları iç mimarlar tarafından sıklıkla tasarlanmakta. Üstteki örnekte de, mekan sahibinin adını vurgulamak adına, diğer alfabe renklerinden sıyrılarak, vurgu kazandırılmış bir şekilde kırmızı renkte bir isim görseli oluşturulmuş.

araba-ayana-süsü-ayna-süs-hediye-harfler-pembe-neon-kişiye-özel-1024x1024

m_3ZWCIm1HUtdmjBSCdrtVA

il_340x270.440977255_3j9i

shabby_chic_18__rustic_wooden_large_letter_r_distressed_painted_white_18_tall_wood_name_letters_baby_nursery_decor_wedding_decor_18905755

il_fullxfull.492139746_aoov

wedding_fairground_letters

original_alphabet-ceramic-dishes

Yeni evli çiftler, baş harflerinden oluşan çok güzel tasarımlarla evlerini süslüyor artık. Kimi zaman ahşap, kimi zaman ışıklı, kimi zaman da aynalı çok şık tasarımlara rastlayabiliyoruz artık. Ayrıca, harf kullanılan mutfak ürünleri de birçok yerde var, özellikle yine isimlerin baş harfleri veya parti konseptlerini ifade edenleri kullanarak yemek masanızda ikramlarınızı sergileyebilirsiniz.

fotoğraf 2

Soft Toy Alphabet Letter A Finished 2

original_little_love_letters

images (3)

Çocuk odalarında da harf-isim kullanımı çok zevkli sonuçlar doğuruyor. Çocuğunuzun baş harfinden bir yastık veya içine lavanta doldurabileceğiniz kesecikler yaptırabilirsiniz.  Kenarına “taç”  iliştirilmiş isimler ise raflarda veya oda kapısı süsü olarak hem kişisel hem de çok trend bir görünüm yakalıyor.  Çocuk odasındaki kitaplıklara serpiştirilmiş harfler de raftaki diğer elemanlarla hoş bir bütünlük sağlıyor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

HELO01--Lazer-kesim-plexi-harfi-hello-20201

original_alphabet-personalised-gingham-bunting

il_fullxfull.330478369

Kişisel adlar veya isim baş harfleri dışında, bir de hislerimizi ifade eden veya sevdiğimiz kelimelerden oluşan dekorasyon öğeleri de mevcut. Bunların başında sanırım “Love” kelimesi geliyor.

photo

Mutfağımıza neşe katmak için yine yazılı objeler veya duvarda kullanılan yazı stickerleri devreye giriyor, siz de artık her yerde karşımıza çıkan harfleri hayatınıza dahil etmeye ne dersiniz? 🙂

Bir önceki yazımız olan Eğlence Sonrası da Güzel Görünün başlıklı makalemizde eğlence sonrası cilt bakımı, parti sabahı güzel görünmek ve parti sonrası cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.