Jojoba Yağı – Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanmalıdır


2945 kez izlendi, 28 Mayıs 2014 Çarşamba

Hint yağı saç için Nasıl Kullanılmalıdır? Hint Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?  Sadece haricen kullanılır. Saçlara friksiyon yöntemi ile cilde masaj yapılarak kullanılabilir. Avuç içine birkaç damla damlatılır. Gerekli yerlere masaj şeklinde uygulanır.turkeyarena.net Jojoba (Hint) Yağı Saça Nasıl Kullanılır?  Bir miktar hint yağı kuru saça sürülür ve büyük dişli tarak ile yağ, saçın her tarafına eşit şekilde dağılması sağlanır. […]

Hint yağı saç için Nasıl Kullanılmalıdır?

HİNT YAĞI : Jojoba yağı yağ asidi ve esterlerinden oluşmaktadır, doymamış yağ asitlerince zengindir.

Hint Yağı Nasıl Kullanılmalıdır? 

Sadece haricen kullanılır. Saçlara friksiyon yöntemi ile cilde masaj yapılarak kullanılabilir. Avuç içine birkaç damla damlatılır. Gerekli yerlere masaj şeklinde uygulanır.turkeyarena.net

Jojoba (Hint) Yağı Saça Nasıl Kullanılır?

 Bir miktar hint yağı kuru saça sürülür ve büyük dişli tarak ile yağ, saçın her tarafına eşit şekilde dağılması sağlanır. Saç bu şekilde yaklaşık yarım saat bekletilir ve sonra şampuanla yılanır. Böylece saçınız yumuşak ve parlak bir görünüm kazanır. Bunu yapmaya vaktiniz yoksa şampuanınızdan daha iyi sonuç almak için kullandığınız şampuana 2 tatlı kaşığı hint yağı karıştırabilirsiniz. Saç şekillendiricisi olarak kullanmak için, az bir miktar jojoba yağını elinize dökün ve saçınıza eşit şekilde yedirin. Bunu ıslak ya da kuru saça uygulayabilirsiniz. Özellikle dalgalı kuru saçlarda çok iyi sonuç alabilirsiniz.

Jojoba Yağının Faydaları: 

Antialerjendir. Akneleri giderir. Kırışıklıklarda etkilidir. Kuru ciltleri nemlendirir. Saç kırılmasını engeller. Sivilceli ve yıpranmış ciltlere faydalıdır. Ciltteki yanmayı ve dökülmeyi hafifletir. Sporcularda ayak kremi olarak kullanılır. Saçların uzamasını ve güçlenmesini sağlar. İltihaplı egzamalarda ve selülit tedavisinde kullanılır. Kuru cildi nemlendirirken, yağlı ciltteki yağı dengeler. Saça parlaklık ve yumuşaklık verir. Jojoba yağı, saçı düzgünleştirir. Kepek oluşumunu önler. Cilde esneklik kazandırarak karın ve bacaktaki çatlakları önler. Antibakteriyel, anti-inflammatory (iltihap giderici) ve anti oksidantdır.

Bir önceki yazımız olan Yaz Böreği Tarifi başlıklı makalemizde börek, yaz böreği ve yaz böreği hazırlanışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: hint yağı hint yağı nasıl kullanılmalıdır? hint yağı saç Jojoba Yağı saç bakımı