Kalça Kaldırma Egzersizleri

24 Mayıs 2014 Cumartesi, 22:54

Bir kadının vücudunda en çok önem verdiği iki bölgeden birisi olan kalçalar, yalnızca kendini beğendirme çabası için değil, aynı zamanda kadının kendini iyi hissetmesi için de oldukça değerlidir. Günümüzde masa başı işler, dengesiz beslenme, sporsuz bir hayat, poponuzun eski şeklini yitirip, daha düz bir görünüme sahip olmasına neden olabilir. Oysa, biraz istikrar ve disiplinle, önereceğimiz pop kaldırma egzersizlerini yaparak siz de daha yuvarlak, daha sıkı ve daha kalkık kalçalara sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı yaşam, son yıllarda büyük önem kazanmışken, birçoğumuz da yeni beslenme ve spor terimleri ile karşılaştı. Squat ise bunlardan yalnızca biri. Önceleri bir spor türü sandığımız ancak daha sonra bir egzersiz hareket olduğunu öğrendiğimiz squat, iç bacak, karın ve kalçaları çalıştırmanız konusunda en etkili egzersizlerden. 31 Günlük squat programı uygulayarak, bir ayın sonunda kusursuz bir karın ve sımsıkı kalçalara sahip olacaksınız. Tabi bunu sağlıklı beslenme ve bol bol su tüketimi ile desteklemek de etkiyi iki katına arttırmanızı sağlayacak.

Squat, bacakların omuz hizasında açılmasından sonra, sandalyeye oturma pozisyonunda eğilip, sonra tekrar ayağa kalkılması tekrarları ile yapılır. Aşağı inerken nefes alıp, yukarı çıktığınızda verebilirsiniz. Bu hareketi yaparken, karnınızı, poponuzu ve bacaklarınızı sıkmayı unutmayın. Kalça kaldırma konusunda oldukça başarılı olan bu egzersizi, her gün düzenli yapmaya özen gösterin. Böylece yazın sonunda harika kalçalara sahip olacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Bebeğin Zeka Gelişimi başlıklı makalemizde bebek gelişimi, bebek zeka gelişimi için? ve gebelikte zeka gelişimi hakkında bilgiler verilmektedir.