Kaş Dökülmesine Karşı Kolay Uygulanacak Yöntemler

11 Ağustos 2014 Pazartesi, 23:27

1376630944_1175637_443437415770121_1512009816_n

Kaş da aynen gözler gibi kadının simasına, bakışlarına derin anlam verir. Ancak kadınlar bazı nedenlerden dolayı kaş dökülmesi ile karşılaşırlar. Her hastalığı ciddi şekilde etkileyen stres de bunların başında geliyor. Kalıcı makyaj yapmak, kaşın kötü alınması, immunitent sisteminin zayıflaması, tiroid yetmezliği, hormon bozukluğu, enfeksiyonlar, genetik faktörler de kaş dökülmesine neden olan faktörler arasındadır.

Kaş dökülmesinin önlemek için stresten her zaman uzak durmak gerekir ve beslenmeye dikkat etmelisiniz. Kaşlarınız dökülüyorsa, onları kurtarmak mümkündür. Kaşlar hem tıbbi, hem de doğal yolla çoğaltılabilir. Kaşları doğal yöntemle restore etmek uzun zaman alır. Bunun için sabırlı ve temkinli olmak şarttır. Kaşları doğal yöntemle uzatmak için ihtiyacımız olan tek şey bitki yağları. Badem ve hint yağı da tüylerin yeniden çıkmasına yardımcı olur.

Zeytin ve buğday yağı da tüy köklerini pekiştiren araçlar arasındadır. Gece yatmadan yarım saat önce pamuk, ya da kulak temizleyen pamuğun yardımı ile kaşınıza bu yağlardan birini çekin. Birkaç hafta sonra etkisi göz önünde olacak.

Her gün yatmadan önce kaşa masaj yaparak vazelin, yada krem sürün. Zayıflayan tüy köklerini güçlendirir.

Tıbbi yöntem kaş ekimi. Kaş ekimi daha çok tüyler tamamen döküldükten sonra uygulanır. Bu yöntem uygulandığı zaman kıl köklerini uyandırmak için kortizon ilaçlar kullanmak gerekebilir.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.