Kaşlara Kalıcı Makyaj

01 Haziran 2014 Pazar, 20:34

Yay gibi ince, yüze sert bir ifade veren ince kaşların yerini artık kalın kaşlar oluyor. Moda çekimlerinde ve televizyondaki güzellerde görmeye başladıktan sonra, bayanlar arasında giderek yayılan kalın kaş modası, seyrek kaşlı ya da ince kaşlı kadınlar için ulaşılması zor gibi görülebiliyor. Haftalarca hatta aylarca sarımsak yağı, badem yağı sürmenize gerek kalmadan kalın kaşlara sahip olmanız artık mümkün. Peki, kaşlara kalıcı makyaj uygulaması nasıl yapılıyor?

Mikro Pigmentasyon Nedir?

Kalın kaşlar, günümüzde önemli bir güzellik sembolü haline geldi. Yüzünü daha soft daha çekici bir ifade vermek isteyen hemen her genç bayanın tercih ettiği kalıcı makyaj tekniği ” mikro pigmentasyon” olarak da biliniyor. Son yılların en trend mucizelerinden birisi olan bu uygulama, kaşlarının şeklini beğenmeyen ya da aynaya baktığında daha gür kaşlar görmek isteyen hanımlar tarafından tercih ediliyor. Kıl tekniği olarak da bilinen bu uygulama, kaşlarda seyrek olan kısımların kıl tekniği ile yoğunlaştırılmasıyla gerçekleştirilir. Böylece kaşlarınız da otomatik olarak olduğundan daha gür ve daha kalın görünür.

Kalıcı Kaş Makyajı:

Kaş kontörü yani kalıcı kaş makyajı, kaş bölgesini yeniden yaratmak anlamına geliyor. Kaşlarda seyrek olan bölgelerin yeniden doldurulması ile gerçekleştirilen bu uygulama, yeniden kaş tasarlamanıza ya da seyrek kaşların aralarını doldurmanıza olanak sunuyor. Herhangi bir cerrahi operasyon olmadan ya da bıçak altına yatmadan kaşlarınızı daha kalın ve daha gür göstermeniz mümkün. Bu uygulama sonrasında, olgun hanımlarda en az 5 yaş daha genç görünme vaat ediyor.