Kimyasal Güzellik Kremleri Zararlımı

13 Haziran 2014 Cuma, 23:57

13

Çok sayıda kişi cilt bakımları için farklı markaların sundukları kremler ile sonuçlara gitmeye çalışırlar. Bu konuda oldukça fazla sayıda ürünler ile karşılaşmaktayız. Güzellik için uygulamaların çoğunda satılan kremlerin ya da destek alınacak yerlerde kullanılan malzemeler tamamen kimyasal ürünler ile yapılmıştır. Uzmanlar bu konuda mümkün oldukça bitkisel ürünler ile cilt bakımı için kullanım yapılması konusunda uyarılarda da bulunmaktadır. Sizlerde evlerinizde yapabileceğiniz bitkisel doğal ürünler ile kimyasal kremleri kullanmayabilirsiniz.

15

Bayanlar için doğal ürünler ile bitkisel kremler yapabilmek için oldukça farklı sunumlar yapılmaktadır. Sizlerde sadece internet üzerinden araştırmalarınızı yaparak yapabileceğiniz cilt bakım ürünleri, maskeler ve peeling hakkında oldukça güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. En sağlıklı şekilde cildinize uygulayacağınız yöntemler kısa zamanda çok daha fazla şekilde etkili olacaktır. Bu konuda kimyasal ürünlerin kullanımı bazı ciltlere yarar sağlamadığı gibi beklenmedik sonuçlara da sebebiyet verebilmektedir. Özellikle bitkisel ürünlerin  sağladığı faydalar, kimyasal ürünlere göre oldukça fazla etkili olmaktadır. Genellikle makyaj malzemelerinde kullanılan kimyasal ürünler, bayanların ciltlerine en çok zarar veren nedenleri oluşturur. Makyaj temizliği de bu konuda oldukça etkili olmaktadır. Gece yatmadan önce mutlaka makyaj temizliğinizi yapmanız ve sağlıklı bir cilt ile yatmanız hem yaşlanmalara hem de oluşabilecek farklı ciltteki sorunlara neden olmayacaktır. Güzellik kremleri sadece cilt için değil, vücut, el ve ayak olarak da kullanılabilecek ürünlerden oluşmaktadır.

14

Hepsinde farklı kimyasal maddeler olduğu düşünülürse ve çoğunun kullanımı yapıldığı göz önüne alındığında bu konuda dikkatli olmanız uzmanların uyarıları arasında yer almaktadır. Sizlerde kimyasal ürünlerden uzak kalabilir cilt bakımınız için bitkisel malzemeler ile doğanın sağlamış olduğu fayda içeren kremler yaparak kullanabilirsiniz.

11

Bir önceki yazımız olan Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.