Kozmetik ürünler nasıl saklanmalı

03 Ekim 2015 Cumartesi, 23:46

Çok severek satın aldığınız rimeliniz kuruyor, kreminizin kokusu farklılaşıyorsa kozmetik ürünleri saklamanın dğru yollarını blmiyorsunuz demektir. İşte size kozmeik ürünlri doğru saklama ipuçları:

Bakım kremlerini buzdolabında saklayın

Bakım kremlerinin üzerlerinde son kullanma tarihi belirtilmemişse en fazla 30 ay saklanabilir. Peki bu süre içinde kreminizin bozulmasını nasıl önlersiniz? Çok basit; kreminizi buzdolabına koyun.

Rimelinizin kurumasını nasıl önlersiniz?

Kurumaya başlayan maskaralar için, maskaranın fırçasına birkaç damla ılık su dökün ya da Hint yağı damlatın. Böylece maskaranızın ömrünü uzatmış olursunuz.

Rujunuzu fırçayla sürün

Rujunuzu fırçayla kullanırsanız hem daha iyi sonuç elde edebilirsiniz hem de rujunuzu sonuna kadar kullanabilirsiniz.

Ojenizi sulandırın

Kuruyan oje şişelerinin içine birkaç damla koruyucu damlatarak ojeyi sulandırabilirsiniz. Böylece oje hem sulanmış, hem de güzel bir parlaklık kazanmış oluyor.

Kalemlerinizi buzdolabına koyun

Göz ya da dudak kalemleri, uçları açılırken ziyan edilir. Kırılmaması ve bulaşmaması için kaleminizi önce yarım saat kadar buzdolabında bekletin. Kalemin ucu sertleştiğinden daha kolay açılacak ve ziyan olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.