Makyaj Temizliğinin Önemi

05 Haziran 2014 Perşembe, 23:45

11

Makyaj her bayanın severek ve zevkle yaptığı güzellik bakımıdır. Kendilerini çok daha iyi hissettikleri makyajın gün sonunda temizlenmesi ise çoğu bayana zor gelmektedir. Bu durum sağlık açısından da bakıldığında oldukça önem taşımaktadır. Sizlerde farklı yöntemler ile temizleyebileceğiniz makyajınızı hem sağlık açısından hem de cilt bakımı olarak da düşünebilirsiniz. Makyajın temizlenmemesi sonucunda yüzde oluşabilecek gözeneklerde tıkanma ve cildinizde yaşlanmalarda söz konusu olabilmektedir. Ciltlerde temizleme yapılmasından sonra uygulanabilecek bazı yöntemler ile çok daha bakımınızı sağlıklı yapmış olabileceksiniz.

12

Çok sayıda farklı çeşitlerde makyaj ürünleri piyasada yer almaktadır. Bu ürünlerden en doğrularının tercihlerini yaparak makyajınızı yatmadan önce akşamları mutlaka temizlemelisiniz. Yıkama jelleri, göz makyajı çıkartıcıları, temizleme kremleri gibi seçenekler kozmetik ürünler satan mağazalarda ve eczanelerde satılmaktadır. Cilt temizleme yapıldıktan sonra mutlaka gözeneklerin kapanması için kullanılması gereken toniklerde, her cilt için farklı olarak yer almaktadır. Tonik kullanımı yapıldıktan sonra cilt için mutlaka nemlendirici krem kullanılması da yapılması gerekmektedir. Makyaj temizleme ürünlerinin kullanılması esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli esaslardan bir tanesi de bu konuda cilt için uygun olanını tercih etmektir. Her cilt için kullanımı farklı ürünlerin satışı yapılmaktadır. Kuru ciltler, yağlı ciltler ve normal ciltler için farklı ürünlerin kullanımı sağlık açısından oldukça önem taşımaktadır. Yüz için ve göz için kullanılması gereken farklı cilt bakım ürünleri bulunmaktadır.

13

Bayanlar için en iyi ürünler kullanılarak yapılan makyajların sonucunda cilt temizlemek için kullanılan malzemeler profesyonel makyajlarda yeterli olmaz. Bu durum için mutlaka yüzün ve gözün yıkanması gerekmektedir. Cilt için uygun olmayan ürünlerin kesinlikle kullanımı tavsiye edilmemektedir. Cilt sağlığınız açısından sorun teşkil edecek ürünlerin kullanımının yapılmaması sağlık açısından oldukça önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.