Makyaj Yapmanın Püf Noktaları!

12 Mayıs 2014 Pazartesi, 10:10

makyaj-yapmanin-puf-noktalari

Makyaj insanları ön plana çıkaran bir uygulamadır. Doğru yapıldığı takdirde yüzü daha ön plana çıkarır ve daha etkili görünmesini sağlar. Doğru makyaj daha genç bir görünüm elde edilmesini sağlar. Bunun yanı sıra makyaj doğru bir şekilde yapıldığı zaman cilt bakımlı pürüzsüz ve parlak görünür. Doğru makyaj yapmanın bazı püf noktaları vardır. Makyaja başlanmadan önce cildin temiz olmasına dikkat edilmelidir. Sonrasında nemlendirme ile cilt makyaja hazır hale getirilmelidir. Bu nemlendirme işlemi makyajdan en az 1 saat önce tamamlanmalıdır.

farlar

              Fondöten seçiminde cilt rengini iyi bilmek çok önemlidir. Yanlış bir fondöten kişiyi oluğundan daha yaşlı ve daha yorgun gösterebilmektedir. Ayrıca daha doğal ve günlük kullanıma uygun fondöten ürünleri seçilerek cildin zarar görmesi engellenmiş olacaktır. Fondötenin cilde bir makyaj süngeri ile uygulanması ve eşit dağıtılması gerekmektedir. Bu sayede pürüzlü bir görünümün önüne geçilmiş olacaktır. Allığın uygulanmasında kullanılacak en basit yöntem gülerken çıkan elmacık kemiklerinin üzerinde fırça ile içten dışa doğru hareketlerle allığı uygulamaktır. Burada amaç yüzü daha ince göstermektir.

            Göz makyajında göz farı göz kapağına iç dış hareketleri ile tam olarak dağıtılmalıdır. Gözkapakları küçük olanların daha açık ve simli farları kullanması daha belirgin bir görüntü oluşmasını sağlayacaktır. Kaş altına sürülen beyaz bir far ile de kaşların daha yukarda görünmesi sağlanabilir. Ardından uygulanacak rimelin tam kirpik diplerinden başlanarak uygulanması ve uçlarda zikzak çizerek tamamlanması gerekir.

makyaj-yapmak

            Rujların daha kalıcı olması için dudaklara ruju sürmeden önce pudra uygulanırsa rujun daha kalıcı olması sağlanmış olur. Rujun ilk katı sürüldükten sonra fazlalıklar alınıp sonrasında ikinci kat uygulanmalıdır. Dudakları kalın göstermek içinse rujun üstüne uygulanan parlatıcının sadece dudağın orta kısmına uygulanması yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerde Damak ve Dudak Düşmesi başlıklı makalemizde bebeklerde damak düşmesi, damak düşmesi ve dudak düşmesi hakkında bilgiler verilmektedir.