Makyajda Nostalji Rüzgarı

30 Haziran 2014 Pazartesi, 21:36

2014 yazında makyaj trendlerinde nostaljik esintiler etkisini gösteriyor. 90’lar, 80’ler, 70’ler ve hatta 60’ların en gözde makyaj trendleri, bugün de güncelliğini hala koruyor. O yılların en güzel makyaj stillerini şimdi de uygulamaya ne dersiniz? Son yıllarda sıkça kullandığımız eyeliner, artık günlük makyajın da olmazsa olmazlarından biri oldu. Gözlerde ince eyeliner hattı ve yanaklarda tatlı şeftali tonları ile her daim, her ortama uygun bir makyaj yaratabilirsiniz.

Çekici gözlere sahip olmak istiyorsanız, göz kapağınızda siyah ve beyazın muhteşem uyumundan yararlanın. Takma kirpiklerle daha çekici bakışlara, daha seksi bir görünüme sahip olmaya ne dersiniz? Günlük saçlarınızı buğulu ve etkili bakışlarla tamamlayın. Bu ikili, yaz partilerinde de ideal bir seçim olacak.

Bu yaz taş bebek gibi görünmeye ne dersiniz? Doğal makyajın öne çıktığı 2014 yazında, nostaljik bir rüzgar yaratmak isterseniz, kahverengi göz makyajını tercih edebilirsiniz. Ciltte ise taş bebek görünümü yaratmaya ne dersiniz? 60’ların taş bebek görünümü, şimdi yeniden moda oldu. Eyeliner, takma kirpik ve açık tonlarda dudaklarla makyajınız çok daha etkili görünecek.

İkonik kırmızı rengi ile dudaklarınıza seksi bir görünüm kazandırmaya ne dersiniz? 50’lerin favori makyaj trendi kırmızı, bu yaz dudakları renklendiriyor. Madonna’nın da favori makyaj stili olan kırmızı dudaklar, 90’lardan sonra şimdi yeniden moda oldu. Kirpiklerinize kıvrık bir görünüm kazandırmayı ihmal etmeyin.