Manikürünüzü Kendiniz Yapın!

15 Haziran 2014 Pazar, 23:58

11

Bayanların güzelliklerini korumak için yapacağı birçok etken bulunur. Farklı birçok açıdan ön plana çıkan yöntemler ile her zaman güzel görünümlerinizi koruyabilir, dilerseniz muhteşem tarzlarınızı oluşturabilirsiniz. Bayanların dikkat çekici her bölgesi her zaman en güzel yöntemler ile netlik kazanabilir. Bu durumda bayanların en dikkat çekici bölgelerinden bir tanesi elleri olduğu için ellerine en iyi bakımları yapmaları gerekir. El bakımı için önemli olan bir yöntem tırnak güzelliğidir ve tırnaklarınızı manikür aracılığı ile güzel görünümlere ulaştırabileceğinizden emin olabilirsiniz.

12

Manikür yaparken sizlere sunduğumuz bilgiler doğrultusunda kaliteli sonuçlar alabilirsiniz. Bu durumda elleriniz kendi çabalarınız ile en güzel görünümlerine ulaşarak sizleri güzel gösterecektir. Bu durumda öncelikle ellerinizi ılık suyla yıkayın ve güzelce kurulayın. Çift taraflı bir törpü alarak tırnaklarınızı törpüleyin ancak tırnak köşe uçlarını törpülemeden bırakın. Tırnak uçlarının yok olması tırnak zayıflığına neden olacaktır. Bu durumda dikkatli olmanız sizler için önerilen durumlar arasında yer alır. Tırnaklarınızı törpülerken vereceğiniz şekli siz seçebilirsiniz. Popüler olan şeklin oval olduğunu belirterek dilerseniz düz yapabileceğinizi de eklemek isteriz. Tırnaklarınızın çevresinin zarar görmemesi için yumuşatıcı krem kullanarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ellerinizi sıcak suyla yıkayın ve yukarı doğru kalkan ölü derileri alın. Ancak acı duymamaya gayret gösterin. Şeytan tırnağı olarak belirtilen deriler bulunuyorsa dikkatli biçimde uç noktadan onları keserek ellerinizi güzel bir görünüme kavuşturun.

13

Son olarak bir el losyonu kullanın ve manikürünüzü tamamlayın. Bu sonuç sizlere her zaman en iyi manikür yöntemini gösterecektir. Kendi kendinize yaptığınız manikür en az kuaförlerde yaptırdığınız manikür kadar kaliteli olacaktır. Bayan manikür türlerinden her zaman olumlu sonuç almak istiyorsanız tercihlerinizi net bir hale getirerek kendi uygulamalarınızı kendiniz yapabilir, güzelliklerinize kısa yoldan kavuşabilirsiniz.

14

Bir önceki yazımız olan Kaşlarınız mı Dökülüyor? Hemen Vitamin Alın! başlıklı makalemizde bayan kaş, kaş dökülme nedenleri ve kaş dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.