Mat Ciltler İçin 6 Özel Karışım Maske

09 Mayıs 2014 Cuma, 17:23

– Kuru Ciltler Bu Öneriler İle Parlıyor!

Her kadın pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak ister. Bazı kişilerin gerek genetik faktörler gerekse mevsim değişiklikleri stres vb. durumlardan kaynaklı olarak ciltleri soluk ve mat bir görüntüdedir. Bazı cilt maskeleri ile cildin bu mat görünümünden kurtulmak mümkün olmaktadır. Çoğu evde bulunan malzemelerle hazırlanabilecek bu tarifle şu şekilde açıklanabilir.

  1. 1 yumurta sarısı ve iki tatlı kaşığı yüz kreminin karıştırılmasıyla hazırlanan bu maske cilde uygulandıktan sonra 20 dakika beklenir ve temizlenir. Haftada 2 kez uygulanması ile cildin mat ve kuru görünümü ortadan kalkacaktır.
  2. 1 adet muz ve 3 tatlı kaşığı sandal ağacı tozu karıştırılarak koyu kıvamlı bir maske hazırlanır. 15 dakika yüzde bekletilip temizlenir. 4 – 5 gün aralıklarla tekrar edilir. Bu maske ile cilt parlak bir görünüme kavuşacaktır.
  3. Havuç ve salatalık rendelenir. 1 tatlı kaşığı ölçüsünde havuç salatalık limon suyu ve badem yağı karıştırılır. Hazırlanan karışım yüze sürülür ve 25 dakika bekletilir. Sonrasında temizlenir. Maskeden sonra nemlendirici uygulanarak bakım tamamlanır.
  4. 1 tatlı kaşığı papatya yağı ve 4 tatlı kaşığı yoğurt karışımıyla elde edilen bu maske yüze uygulandıktan sonra 15 dakika bekletilir ve durulanır. Bu maskenin 3 günde bir kullanılması ile ciltteki matlık sorunu çözümlenecektir. Aynı zamanda cildi derinlemesine temizleyen bir maske türüdür.
  5. 2 çay kaşığı yulaf unu 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı buğday yağı karıştırılır. Bu karşıma 1 tane kivi ezilerek karışım haline getirilir. Bu karşım yüzde 20 dakika bekletilir ve durulanır.
  6. 1 çay kaşığı kil ve 1 çay kaşığı acıbadem yağı karıştırılarak macun kıvamında bir maske hazırlanır. Bu karışım yüze uygulanır ve 20 dakika bekletilir. Sonra durulanır. Kilin çok iyi bir temizleyici ve canlandırıcı olmasına bağlı olarak cildin matlık sorununu ortadan kaldıracak bir maske özelliği taşımaktadır.

mat-ciltler-icin-maske

Burada Anlatılan yöntemler denenmiş olup yararlığı üzerine yayınlanmıştır.Tüm ciltlerde %100 fayda sağlayacağı söylenemez!

Bir önceki yazımız olan Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.