Muhteşem Saçlara Kavuşmak için 7 Öneri

01 Ağustos 2014 Cuma, 00:32

 

gur-ve-parlak-saclar1

Güzelliğin en mühim ve bölünmez tek parçası saçlardır. Ne Türlü derler saç insanı vezir de eder, rezil de. Ciddi Anlamda güzel saçların insana bahşettiği güzelliği hiçbir kozmetik ürünü bahşedemez Ancak bazen güzelleşmek amaçlı yaptıklarımız saçlarımızın görüntüsüne parlaklığınına kısacası saç sağlığına zarar veriyor. Uzun ve sağlıklı saçlara kavuşmak istiyorsanız, yazımızı kesinlikle okuyun.

1-Kuru saçı fırça tarak ile taramak doğru değildir. Saçın esnekliği nemlı olduğu  zaman artıyor. Bu nedenle saçı nemli iken şekle sokmak gerekir. En büyük nem kaynağı ise sudur ancak  saçları çok sık yıkamak da tavsiye edilmez.

2. Fön saçları tahrip etmektedir  böyle sıcak cihazlardan haftada 2-3 kez kullanıldığında saçta kırılmalar artar, nem ve esneklik kayboluyor. Bu nedenle ya saçları doğal yöntemlerle kıvırcık yapın ya da hafif dalgalı saçları tercih edin.

3.Saçların 6-8 ay düz kalmasını sağlayan bazı keratinli yöntemler bulunmaktadır düz saç seven kişiler bu yöntemi uygulamaktadırlar ancak bu yöntem saçların fazlaca yıpranmasına sebep olmaktadır. Bu yöntem uygulanacaksa eğer profosyonelce yapılmalıdır ve yılda bir defadan fazla yapmamak önerilir.

4.Saçı taramak için uç kısımlarından başlayın

5.Saçlara ara makas attırmak saçların güçsüzleşmesine ve kırıkların artmasına sebep olur ayrıca keskin renk değişimide saçların oldukça fazla yıpranmasına neden olur örneğin siyahken sapsarı yapmak yada tam tersi boyalar kullanmak gibi.Saç boyasında güçlü kimyasallar bulunmaktadır bu sebeple zıt renklerde daha çok yıpranmaması için saçlarınızı istediğiniz renge ton ton açtırarak boyatın,elde etmek istediğiniz çok açık renk varsa yavaş yavaş o tona doğru gidin. Ayrıca unutmayın ki, boyalı saç daha fazla bakım gerektirir. Boyalı saçlara uygun saç bakım ürüleri  kullanın.

6.Saçlara doğru bakım yaparsanız, zaten kısa zamanda uzadığını sizde göreceksiniz . Bu nedenle kaynak yaptırmak fikrini aklınıza bile getirmeyin. Uzun vadeli kaynaklar saçlara kalıcı zarar veriyor.

7.Saçı sık toplamak ve topuz toplamak kafa derisinde kan dolaşımına engel olur ve bu da saçların dökülmesine, ayrıca kırıkların çoğalmasına neden olur.

Saça zarar veren 7 yanlış adımı açıkladık. Bunlardan uzak durarak saçları koruyabilir ve gür, parlak saçlara kavuşabilirsiniz

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.