Nasıl daha şık görünülür

Şık olmak aslında insanın duruşu ve hareketleriyle de bağlıdır.”Üzerindeki elbiseyi taşımak” diye bir söz vardır. Kendi tarzında değilsen o elbiseyi taşıyamazsın. Ama eğer iyi bir oyuncuysam işler değişir…

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 20:51

Nasıl daha şık görünülür

Eğer gittiğiniz herhangi bir mekanda tüm bakışları kendinize yönlendirmek istiyorsanız, size birkaç tavsiyede bulunabilirim:

  1. Kendinize uygun, kendinizi rahat hissedeceğiniz bir elbise giyineceksiniz. Başkalarının zevkine uymaya çalışmayın, kendinize özgün bir tarz yaratın. Onların sizin tarzınıza uymasını sağlayın. Kısacası, ipleri elinizde saklayın.
  2. Başkalarının eleştirilerini umursamaz gibi görünün. Onlara “kıskananlar çatlasın” bakışları atın, en kısa zamanda kendileri bile kıskandıklarını sanacak.
  3. Yürüdüğünüz zaman dik durun. En ucuz ve kalitesiz, hatta uygun olmayan bir elbise giyseniz bile, özgüveninizi yitirmeyin. Modanı siz yaratın.
  4. Bir kere değişik olmaya özen gpstereceksin. Elbiseyle ilişki kuracaksın. Ve elbiseyle kendini bütünleştireceksin. Siz veya elbiseniz baskın olmamalı, dengeyi bozmamalısınız.
  5. Mimikleriniz çok önemli. Gerektiği yerde gülümsemeyi, gerektiği yerde sert bakışlar atmayı bileceksin. Fazla gülümsemek sizi “çocuk” havasına sokar, tüm gün gülümsemenizi göstermeyin, evet, gülüş etkileyicidir. Fakat çok gülünce büyüsü kaçar.
  6. Kendinizi şık zannedin. Asla kendinizi diğerlerinden daha demode hissetmeyin. Bu özgüvensizlik sizi zaten gözden düşürecektir.
  7. Zamana ve mekana göre giyinin. Eğer spor yapacaksanız, gereksiz makyaja ihtiyaç yoktur. Veya arkadaşlarınla şirin şirin eğleneceksen sert bakışlara ihtiyaç yoktur.
  8. Kendi doğallığınızı ve karakterinizi bozmayın. Cansız mankenlerle bir farkınız olmalı. Bundan sonrası ise sizin bilgeliğinize bağlı.
  9. Bir insanın dikkat çekici olması gerektiği kadar bilge olması da gerekir. Az konuşmaya özen gösterin. Bilmediğiniz mevzularda yalandan konuşmayın. Bilmediğinizi itiraf edin, fakat bunu da kendinizi alçaltarak yapmayın.