Nasıl Sağlıklı Kilo Veririm?

27 Haziran 2014 Cuma, 19:06

Sağlıklı bir yaşam, zinde bir vücut ve mutlu bir hayata kavuşmak istiyorsanız o zaman işe pozitif düşünmek ve sağlıklı beslenmekle başlayın. Sağlıklı beslenmek, sadece kilo vermenizi sağlamasının yanında, aynı zamanda özgüveninizi arttırır ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Eğer siz de “nasıl sağlıklı kilo veririm?” diyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • İyi bir kahvaltı ile güne başlayın.

Toplumumuzda en çok ihmal edilen öğün, kahvaltıdır. Oysa iyi bir kahvaltı, gün boyunca ne yediğinizi ve ne kadar yediğinizi yakından ilgilendirir. Kahvaltıyı atladığınızda, öğlen ya da akşam gereğinden fazla yersiniz. Oysa sağlam bir kahvaltı, hem güne daha zinde başlamanızı sağlar, hem de kahvaltıda yediklerinizi yakmak için önünüzde koca bir gün olacaktır.

  • Proteini ihmal etmeyin.

Protein superfood diet

Besin grupları arasında en uzun süre tok tutan proteinlerdir. Her öğün beslenme listenize proteini mutlaka ekleyin. Kahvaltıda yumurta yemeyi unutmayın. Et, tavuk ve balığı ise akşam yemeğine saklayın. Böylece akşam yemeğinde yediklerinizi sizi doyuracak ve sabaha kadar açlığınızı bastıracak.

  • Ara öğünler çok önemli.

ara-ogun-onerileri

Ara öğünler, sizin sandığınızdan çok daha önemli. İki ana öğün arası bir şeyler atıştırmak, bir sonraki öğün fazla yemenizi engeller. Doğal yağ içeren ceviz, fındık ve bademi mutlaka beslenmenize ekleyin.

  • Karbonhidratlardan korkmayın.

karbonhidratlar-nelerdir

Ekmek, makarnadan korkmayın. Tabi ekmeği tam tahıllı, makarnayı da kepekli tüketmek çok daha yararlı olacaktır. Tam tahıllı ekmek, lif kaynağı olduğundan daha uzun süre tok kalmanızı sağlarken yağ yakımını da hızlandırır.

 

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.