Odayı Daha Büyük Göstermenin Yolları

25 Haziran 2014 Çarşamba, 21:03

Yaşadığınız alan, ne kadar küçük olursa olsun ferah olması oldukça önemlidir. Yatak odanızı, oturma odasını ya da salonunuzu daha ferah ve olduğundan daha büyük göstermek için vereceğimiz tüyolara kulak verin. Peki, odayı daha büyük göstermenin yolları nelerdir?

Koyu renkler, bir odanın daha kasvetli ve daha küçük görünmesine neden olur. Eğer çok büyük bir odanız yoksa, o zaman duvarlarda ve mobilyalarda açık renkleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Küçük bir odaya sığma problemi yaşamak istemiyorsanız, o zaman duvar içi çözümlerinden, fonksiyonel mobilyalardan yararlanabilirsiniz. Yatak odanızda, ayna kullanmak da mekanı olduğundan daha büyük göstermeye yardımcı ürünlerdendir. Ayrıca ayna, duvar dekorasyonu için de oldukça değerlidir.

Duvar ve perdelerin rengini aynı seçmek, odanızı daha büyük gösterir. Ayrıca perde kumaşında da kalın kumaşlardan kaçınıp ince kumaşları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Önerilerimizden biri de gereksiz eşyaları saklamayı bırakmanız olacaktır. Eğer salonda, oturma odasında ya da evinizin herhangi bir köşesinde niye aldığınıza bile anlam veremediğiniz ama yine de saklamaya devam ettiğiniz eşyalar varsa, artık onlardan kullanmalısınız.

Şık bir pufu, aynı zamanda kahvelerinizi koymak için kullanabileceğiniz bir sehpa olacaktır. Bu fonksiyonel mobilyanın yanı sıra, kitaplarınızı koyduğunuz kitaplığınızdan kurtulun ve kitapları asmak için raflardan yardım alın. Ayrıca küçük eşyalarınız varsa, küçük eşyalar kullanmanız daha doğru olacaktır. Küçük bir salonunuz ve büyük koltuklarınız varsa, onları değiştirin ve köşe koltuklar ile salonunuzda fazladan yer açın.

Bir önceki yazımız olan Eğlence Sonrası da Güzel Görünün başlıklı makalemizde eğlence sonrası cilt bakımı, parti sabahı güzel görünmek ve parti sonrası cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.