Parlak Saçlar için Öneriler

1566 kez izlendi, 14 Haziran 2014 Cumartesi

Bayanlar için en önem verdikleri konulardan bir tanesi de saçları ve bakımlarıdır. Bu konuda gerekli araştırmalar yapılarak en doğru yöntemleri sizlerde ulaşabilirsiniz. Çoğu bayanda sıkıntı olan bir durum olan saçlar, uzun zamanlar harcanarak en iyi sonuçlara ulaşabilmek adına kişiler bu konuda uğraşlar sarf ediyor. Sonuçta genellikle saçlarından memnun olmayan bayanlar, bu konuda kimyasal maddeler ile […]

11

Bayanlar için en önem verdikleri konulardan bir tanesi de saçları ve bakımlarıdır. Bu konuda gerekli araştırmalar yapılarak en doğru yöntemleri sizlerde ulaşabilirsiniz. Çoğu bayanda sıkıntı olan bir durum olan saçlar, uzun zamanlar harcanarak en iyi sonuçlara ulaşabilmek adına kişiler bu konuda uğraşlar sarf ediyor. Sonuçta genellikle saçlarından memnun olmayan bayanlar, bu konuda kimyasal maddeler ile yapılan ürünlere nazaran bitkisel doğal seçimler ile sonuca daha rahat ulaşabilmektedir. Sizlerde bu konuda evlerinizde kendinizin hazırlayabileceği bakım ürünleri için malzemeler alabilir ya da uzmanlardan gerekli destekleri sağlayabilirsiniz.

12

Saçlarınızı yıkarken genellikle soğuk suyla yıkamayı tercih ederseniz kırılmalara daha az sebebiyet verebilirsiniz. Kullanılan tarakların da genellikle seçilirken gerçek kıllardan üretilmiş taraklar olmasına dikkat etmelisiniz. Her konuda olduğu gibi doğal olarak hazırlanan bakım ürünleri sonuca gitmenizde oldukça kolaylık sağlayacaktır. Doğal kıllardan yapılmış olan fırçalar ile saçlarınızı taradığınızda yağlar orantılı şekilde dağılır ve bu durumda saçlar için oldukça önemlidir. Hava kirliliğinden saçlar çok kolay etkilenebileceği gibi, rutubet ve alkolde saçlara oldukça zarar vermektedir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka kurutmalısınız. Özellikle uzun saçlı bayanlar bu konuda dikkatsizce davranarak saçlarını tam olarak kurutmadan dışarı çıkmaları saç sağlığı açısından oldukça sorun yaratmaktadır. Silikonlu ürünler çok kullanılmadığı sürece saçlara zarar vermez. Fazla kullanımlar yapmayarak saçınıza zarar verebilecek etkenlerden uzak tutmuş olabilirsiniz.

13

Parlak saçlar her bayanın hayalidir. Ama bu şekilde bakımlı ve parlak bir saça sahip olmak sandığınız kadar da zor bir durum değildir. Bu konuda gereken destekleri alabileceğinizin yanı sıra araştırmalarda yaparak kısa sürede saç bakımlarınızı sorunsuz bir şekilde tamamlayabileceksiniz. Sizlerde istediğiniz saç şekilleri için bakımlar yaparken yazımızda önerdiğimiz durumlara dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

14

Bir önceki yazımız olan Yaz Böreği Tarifi başlıklı makalemizde börek, yaz böreği ve yaz böreği hazırlanışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: bayan saç bakımı bayan saç problemleri parlak saçlar parlak saçlara sahip olmak saç bakımında doğal ürünler