Peeling Nasıl Yapılır

12 Haziran 2014 Perşembe, 23:59

13

Bayanların aralıklar ile uyguladıkları yöntemlerden biri olan peeling doğru uygulandığında cildinizde oldukça faydasını görebileceksiniz. Peeling sadece cilt için değil vücut içinde oldukça önem taşımaktadır. Cildinizde ölü hücrelerden kurtulmanızda destek sağlayacak olan bu çözüm sayesinde sizlerde daha pürüzsüz ve parlak bir cilt sahibi olabilirsiniz. Peeling yaparken kullanılması gereken bazı malzemelerde söz konusudur. Vücut losyonu, ponza taşı, vücut fırçası ya da benzer ürünler, peeling özellikli temizleyiciler ile sizlerde bakımlarınızı sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

12

Peeling doğru bir şekilde uygulandığında yüzünüzde, cildinizde ve vücudunuzda kısa sürede faydasını gösterecektir. Duşa girmeden önce hazırlıklarınızı yaparak vücudunuz kuruyken vücut fırçası yardımı ile fırçalamanız sayesinde derilerinizi atmanızı sağlayacaktır. Fırçalama işlemi tamamlandıktan sonra duşa girerek vücudunuzu ıslatın, ponza taşı ile sert noktalara müdahalelerde bulunabilirsiniz. Peeling taneleri olan temizleyiciniz ile lif yardımı sayesinde vücudunuzu ayaklardan başlayarak orantılı bir şekilde keseleyin. Vücut fırçası ile sırtınıza da uygulamalar yaparak temizleme işlemlerinize devam edebilirsiniz. Yüz, göz ve dudak çevresi içinde peeling işlemlerini uygulayabilirsiniz. Hassas olan bölgelerde herhangi bir sorun olmaması için peeling temizleyici ile müdahalelerde bulunabilirsiniz. İşlemler tamamlandıktan sonra ılık su ile durulama yapınız ve soğuk su ile durulamaya devam ediniz. Vücut şampuanı da kullanarak dilerseniz vücudunuzu yıkayabilir, duştan sonra da losyon kullanımı yaparak peeling için bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Peeling uygulaması yaparken kullanılan kese ve vücut fırçaları cildi kurutacağından nemlendirici de kullanmanız önerilmektedir.

14

Sizlerde bakımlarınızı en iyi şekilde yapabilmek adına bu konuda araştırmalarınızı internet üzerinden de yapabilir, en doğru kullanım şekillerine ulaşabilirsiniz. Peeling bakımı bayanların zamanla uyguladıkları en iyi yöntemler olarak bilinmektedir. Bu konuda oldukça faydalı sonuçlar alabileceğiniz gibi ölü olan cilt hücreleri de hareketlenecektir.

bayanbilmis.com

 

 

Bir önceki yazımız olan Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.