Pratik Cilt Maskeleri Yapımı

12 Haziran 2014 Perşembe, 23:56

45

Günümüzde bayanlara yönelik hazırlanan birçok güzellik yöntemi ile her zaman kolaylıkla cilt bakımlarınızı yapabilirsiniz. Cilt bakımı yapmak için kullanılan kremler, jeller, maskeler ve benzeri ürünlerden ziyade artık kendinize maske yapabileceksiniz. Maskeler, sürekli farklı nedenler için kullanılabilir. Bu durumda yapacağınız maskeler ile her zaman ön plana çıkabilir ve güzelliğinizi doğal ve bitkisel kürler ile gerçekleştirebilirsiniz.

46

Pratik yapımı için kullanılabilecek olan maskeler öncelikle sizlere tarif biçiminde sunulabilir. Yapabileceğiniz pratik maskeler ise sıralanışı şu şekilde olabilir;

Çilek Maskesi : Kuru ciltler için yapılan ve vücudu canlandıran maske için gereken malzemeler 4 çilek ve 1 kaşık nemlendirici herhangi bir kremdir. 5 Dakika bölgede kalan krem sizlere büyük oranda avantaj sağlayabilir.

Elma Maskesi : Tüm ciltlere uygun olan ve pürüzsüzleştiren maske için gereken malzemeleriniz 1 kahve kaşığı elmanın içi 2 kahve kaşığı nemlendirici kremdir. 20 dakika bölgede beklettiğiniz krem sizlere en iyi şekilde avantaj sağlayacaktır.

Portakal Maskesi : Yüzünüze vitamin kazandırmak için kullanabileceğiniz maskede yapmanız gereken portakalı sıkmak ve nemlendirici krem ile karıştırmak. Bölgeye sürdüğünüz krem 10 dakika kaldığında ılık su ile temizleyin ve haftada iki defa uygulayın.

Salatalık Maskesi : Yağlı ciltler için önerilen maske aynı zamanda sıkıştırıcı ve soğuk olduğu zaman ferahlatıcıdır. İçerisinden bir çay kaşığı salatalık alıp iki çay kaşığı nemlendirici ile karıştırın ve yüzünüze uygulayın. Bu durumda her zaman ferahlığa kavuşup cildinizi ferahlatabilirsiniz.

47

Sizlere belirttiğimiz maskeler ile her zaman en iyi şekilde verim alabileceğinizden emin olun. Bu durumda birçok alana yönelen maskeler ile her zaman güzelliğinize güzellik katacak ve cilt bakım için gereken tüm etkenleri tamamlayabileceksiniz. Farklı alana yönelik yarar sağlayan bitkisel maskeler sizlere daima avantaj sağlayacaktır.

48

 

Bir önceki yazımız olan Günü Kurtaracak Makyaj İpuçları başlıklı makalemizde cilt bakımı, güzellik ve ipucu hakkında bilgiler verilmektedir.