Pratik güzellik maskeleri

22 Ocak 2015 Perşembe, 22:41

 

maskee

Gizli “sivilce yok edici”
Malzemeler: Bir paket kuru maya ve su.
Maskenin hazırlanması: Mayayı bir kaba koyun ve üzerine damla – damla su ekleyin. Bunu yaparken her damlanın ardından çok iyi karıştırmaya dikkat edin. Orta yoğunlukta bir macun kıvamına ulaştığında hazır olmuş demektir.

Maskenin uygulaması: Hazırladığınız bu karışımı patlamış ya da patlamak üzere olan Sivilcelerinizi nokta-nokta çizin. İster yüzünüz, isterseniz de vücudunuz için kullanabileceğiniz bu karışım 30 saniyede kuruyacağı için rahatlıkla yatağınıza girip maskenizla uyuyabilirsiniz.

Sonuç: Maya bakterileri öldürdüğünden sivilceleri yok etme gücüne sahiptir. Böylece yıllardır uğraştığınız sivilcelerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Kremli yeşil çay maskesi
Malzemeler: 1 ədet paket yeşil çay, 2 yemek kaşığı krema, bir adet yumurta sarısı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal.

Maskenin hazırlanması: Bir bardağın dörtte biri kadar suyun içerisinde paket yeşil çayı, 1 yemek kaşığı su kalana kadar kaynatın. Ve bunu buzdolabında 15 dakika kadar soğumaya bırakın. Bu sırada diğer tüm malzemeleri 30-60 saniye kadar çırpın. 15 dakika sonra, soğumuş suyu bu karışıma ekleyin

Maskenin uygulaması: Hazırladığınız karışımı, önceden temizlenmiş ve peeling uygulanmış cildinize sürün. Maskeyi 15 dakika yüzünüzde bekletin. Bu çok yumuşak bir maske olduğundan kurumayacak. Belirtilen sürenin ardından ılık suyla yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra tonik ve nemlendirici ile cilt bakımınızı tamamlayın.

Sonuç: Bu malzemeleri kullandıktan sonra cildiniz bir daha eskisi gibi olmayacak. Artık daha canlı ve daha parlak bir cildin tadını çıkarmaya hazır olun. Yeşil çayın antioksidan etkisi, kremin zengin yağı ve protein içeriği ile hassas cildiniz ipek bir görünüm kazanacak.

Bir önceki yazımız olan Mükemmel gözler için 4 soru 4 cevap başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.