Resimlerde güzel görünmek için tavsiyeler

19 Aralık 2014 Cuma, 23:44

Bazılarımız çok iyi poz verirken bazılarımız ise istisna olarak her fotoğrafta berbat çıkıyoruz. Aynaya bakıp şahane bir poz yakaladıktan sonra, çektiğimiz fotoğraf bile bizi fotoğraf çekmek hevesimizi yok edebiliyor. Maalesef, bazılarımız hiç de iyi poz vermeyi beceremiyor ve daha da kötüsü bunun üstesinden gelmenin yolu yoktur:) Yine de makyajımıza dikkat ederek özel günlerde çektiğimiz fotoğraflarda 1990’ların gelinleri gibi çıkmamış oluruz. Toplu çekilen fotoğraflar sosyal medyada paylaşıldığı zaman 20 kişi arasından parlayan yüzünüzü görünce hemen moralinizi bozmayın. İşte, size özel günlerde fotoğraflarda kötü çıkmamayı  önleyen tavsiyeler.

1. SPF içeren ürünler;

spf

2. Parlak ruj ve renk
Parlak renkte sürdüğünüz dudak boyanız çektirdiğiniz fotoğraflarda daha belirgin çıkacak ve dudaklarınız inceyse, daha ince, kalınsa daha kalın görünecektir. Dudaklarınızı ön plana çıkaran bu çekim aşırı parlayan dudaklarınızla çok da hoş bir görüntü olmayacaktır. Aynı şekilde parlak renkler de fotoğraflarda göz çevrenizin daha yaşlı görünmesine yol açar.

3. Açık Renk Fondöten
Açık renk ton verici kremler fotoğraflarda sizi olduğunuzdan daha beyaz çıkaracak ve tabii ki ruh gibi gösterecek. bu nedenle
tonal kremi cilt renginizden bir ton koyu seçmeye dikkat edin. Aksi taktirde açık renkli ton verici kremler ile solgun görünmeye devam edeceksiniz.

1413317030_10580581_774203302642528_354505560_n
4. Allık
Aşırı allık   kullanıldığı zaman fotoğraflarda, daha bariz bir şekilde görünecek. Buna göre her zaman kullandığınız kadar, az miktarda allık  uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.