Romantik Komedi Kore Dizileri

20 Haziran 2014 Cuma, 18:10

Son yıllarda, Amerikan sinemasından daha çok dikkat çeken Kore dizi ve filmleri, Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine ulaşmış durumda. Özellikle Kore’nin yakışıklı oyuncusu Lee Min Ho, sadece yakışıklılığı ile değil, başarılı oyunculuk performansı ile de dikkat çekiyor. Biz kadınlar için romantik komedi dizi ve filmlerin yeri ayrıdır. Hem aşk izlemek hem de keyifli zaman geçirmek isterseniz, siz de Güney Kore’nin birbirinden güzel romantik komedi dizilerini izleyebilirsiniz.

Bizdeki diziler,  1 saat 30 dakikadan aşağı sürmüyor. Böyle olunca da konu uzuyor da uzuyor. Onlar da ise dizilerin süresi tıpkı Amerikan dizilerindeki gibi 45-50 dakika sürüyor. Ayrıca Güney Kore’de diziler öyle bizdeki gibi 2-3 sezon sürmüyor, ortalama 20 bölüm sonra final geliyor, ki bu da dizilerde asıl işlenmek istenen konunun daha rahat işlenmesini ve dizinin izleyiciyi sıkmadan, keyifli bir şekilde son bulmasını sağlıyor. Neyse, biz gelelim asıl konumuza. İşte güney Kore’nin en sevilen romantik komedi dizileri…

Geçtiğimiz aylarda final yapan ve başrollerini Lee Min Ho ile Park Shin Hye’nin paylaştığı The Heirs dizisi, Kore’nin en sevilen romantik komedi dizilerinden. Klasik bir zengin erkek fakir kız aşk hikayesi, ama gençlik dizisi olması ve olayların işlenişi ile dizi gerçekten kendini takip ettiriyor.

Secret Garden da en sevilen romantik komedi Kore dizileri arasında yer alıyor. Duygusal, dram ve romantik bu diziyi izledikten sonra bir kez daha baştan başlamak isteyeceksiniz. Gerçek bir aşkı izlemek için bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Converse Gri Bir Dünya Hayır! başlıklı makalemizde converse, gri bir dünyaya hayır ve SNEAKERS CLASH hakkında bilgiler verilmektedir.