Soğuk havalarda güzel görünmenin yolları

27 Ocak 2015 Salı, 23:43

Tüm kadınlar için güzel görünmek oldukça önemlidir. kadinsitesi.org  hanımlara soğuk havalarda güzel görünmek için birkaç öneri sunuyor:

Kışın girmesine henüz birkaç hafta kalsa da, soğuk havalar kendini gösteriyor. Bu nedenle ilk olarak vücudu kış aylarına hazırlamak gerekir.

Kışa hazırlık için güzellik tavsiyeleri

Cildi olumsuz hava koşullarından koruyun!
Sonbahardan kışa geçiş döneminde vücudun her bölgesi için özel bakım yapmak cilt için oldukça önemlidir.

El ve ayaklarınıza nemlendirici krem sürün. Soğuk hava cildi daha da kuruttuğu için cilt tipine uygun maskeler yapın. Cilt tipine uygun gündüz ve gece kremlerini kullanmayı kesinlikle unutmayın.

Fazla kilolardan kurtulun
Kış giysileri kalın olduğu için bizi olduğumuzdan daha şişman gösterir. Olduğunuzdan daha şişman görünmek istemiyorsanız, diyete başlamakta fayda var. Spor yapın, gezin, sağlıklı beslenin ve kışın daha ince olun!

Stresten uzak durun
Stres baştan ayağa kadar vücuda negatif enerji göndererek cilt hücrelerine zarar veriyor. Ağacı kurt, insanı ise dert yiyor. Sivilce, saç dökülmesi, yüzde görülen komplikasyonlar stres adına oluşur. Bu nedenle stres veren mekanlardan ve kişilerden uzak durun

Tüylerden epilasyon ile kurtulun
Kışın kalın geyindiyimiz için vücuttaki tüylerin görünmediğini düşünebilirsiniz. Fakat bu kendinize ihmal yaklaşımın bir sonucudur. Her şeyden önce kendinize saygınızdan dolayı bakımlı olun. Lazer epilasyon kış mevsimi kıllardan kurtulmak için ideal yöntemdir.

Saçlarınıza önem verin
Kadınların en önemli aksesuarlarının biri de şüphesiz ki, saçlardır. Hangi kadın muhteşem saçları ile erkekleri büyülemek istemez ki ?!

Yazın kurumuş ve yozlaşmış saçlara kışa girmeden doğal maskeler yapın böylece kışa hazır girmiş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.