Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

14 Haziran 2014 Cumartesi, 23:55

11

Bayanların en önem verdikleri bakımlar arasında yer alan tırnaklar için dilerseniz bu konuda destek sağlayan yerlerden ya da evlerinizde kendinizde bakımlar yapabilirsiniz. Düzenli olarak manikür yapılan tırnaklara bazı gereken durumlarda uygulanması gereken bakımlarda söz konusu olmaktadır. Sizlerde bu konuda araştırmalarınızı yaparak gereken destekleri en iyi şekilde alabilirsiniz. Tırnakların kenarlarındaki derilerin temizlenmesi sonucunda tırnakların daha güzel bir şekilde meydana çıkması, bayanların bu konuda zamanla kendilerinin de kolaylıkla yapabileceği bakımlar arasında yer almaktadır.

12

Yukarıda bahsettiğimiz deri temizleme yöntemi kolay ve tırnakların güzel görünüm sağladığı gerçekler arasında yer alsa da uzmanlar bu konuda bu uygulamayı tavsiye etmemektedir. Tırnak kenarında oluşan deriler enfeksiyon kapılmaması sağlayan en önemli durumların başında yer aldığı bir çok bayan tarafından bilinmemektedir. Mikropların tırnaklarınıza bulaşmamasını da sağladığı gibi oldukça önemli bir ayrıntı olmaktadır. Derileri tırnaklarınızdan doğru şekilde temizlemek istiyorsanız bu konuda, pens ve makas ile doğru bir şekilde derilerin temizliğini sağlamış olacaksınız. Tırnaklarınızın düzenli olarak kesilmesi ve bakımlarının yapılması daha sağlıklı bir tırnak yapınızın da olmasını sağlamaktadır. Tırnak çatlamaları ve kırılmaları da bayanların yaşadıkları en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Tırnakların doğru bir şekilde kesilmemesi bu konuda en büyük nedenler arasında yer almaktadır. Tırnaklarınızı doğru bir yöntem ile kestikten sonra mutlaka törpü kullanımı yapmanızda gerekmektedir. Törpünüzü seçerken düzgün ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede çok daha rahat bir kullanım yaparak törpü kullanımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

15

Bayanların önem verdikleri bir konu olan tırnaklar için sizlerde bilmediğiniz konularda internet üzerinden araştırmalar yapabilir hatta bu konuda uzman kişilerden destekler alabilirsiniz. Bilmediğiniz konular hakkında gereken destekleri almanız sonucunda tırnak bakımlarınızı çok daha başarılı yapabileceksiniz.

13

 

Bir önceki yazımız olan Kaşlarınız mı Dökülüyor? Hemen Vitamin Alın! başlıklı makalemizde bayan kaş, kaş dökülme nedenleri ve kaş dökülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.