Tırnak Kırılmalarını Küçümsemeyin!

09 Haziran 2014 Pazartesi, 23:59

bayanbilmis.com

Bayanların her zaman güzelliği için yaptıkları birçok işlev her zaman geçerlilik gösterebilir. Sizlere sunulan bu avantajlardan yararlanarak güzelliğinizi ön plana çıkarmak istiyorsanız, elinizi, yüzünüzü güzelliğiniz ile ön plana çıkarabileceksiniz. Ellerin pürüzsüz ve sade güzelliği için uzatılan tırnaklar, herhangi bir zamanda herhangi bir nedenden dolayı kırabilir. Bu durumda kırılan tırnağa karşı diğer tırnaklarda bakıma alınır. Ancak tırnak kırılmaları sandığınız kadar basit sonuçlanmayabilir.

tumblr_l5pv5f2m5r1qa1pfyo1_500_large

Bayanlarda tırnak kırılmaları sadece tırnağın güçsüzlüğünden kaynaklanmaz. Kuvvetiz ve zayıf tırnakların birçok nedeni olabilir. Bunların başında bayanlarda vitamin eksikliğinin göstergesi, protein tüketmeme gibi nedenler olabilir. Sizlere sunulan bu imkanlar ve uyarılar sonucunda tırnaklarınızı daha kuvvetli bir hale getirmek istiyorsanız belirttiğimiz maddeleri kullanmanız gerekir. Tırnakların her zaman kuvvetli olmasını istiyorsanız A vitaminini bolca tüketmeniz gerekir. A vitamini günümüzde sizlere sunulan meyvelerin içerisinde yer alacaktır. Farklı seçeneklerden yararlanarak en iyi hizmeti meyveler tarafından almak istiyorsanız doğru yaptığınıza emin olabilirsiniz. Tırnaklarınız kırıldıkça ellerinizin etleri de zarar görebilir. Bu durumda etlerin zarar görmesi de ellerinize birçok açıdan olumsuz problem doğurabilir. Dilediğiniz gibi güzel gözükmek istiyorsanız tırnak sağlığı ile her zaman dilediğiniz gibi güzelliklerinizi ön plana çıkarabileceksiniz. Kısa tırnakların uzun olmadığı için kırılmaması bireylerde bu eksikleri ortaya çıkarmayabilir. Ancak diğer belirtileri göz önünde bulundurursanız eksiklerinizi her zaman tamamlayarak daha sağlıklı olabilirsiniz.

tırnak-bakımı

Tırnak kırılmaları eskisi gibi küçümsemeniz sizlerin daha kötü beslenmesine sebep olacaktır. Bu durumda kaliteli bir besin grafiği ile tırnaklarınız ve diğer vücut bölgelerinizi koruyabilirsiniz. Farklı meyvelerin sizlere sunduğu vitaminler tırnaklarınız dışında diğer vücut bölgelerinize de aynı şekilde koruyacak ve dayanıklı hale getirecektir. Tercihlerinize bağlı kalarak belirttiğimiz vitaminleri her zaman tüketerek sağlığınızı koruyabilirsiniz.

tırnak-bakimi

Bir önceki yazımız olan 2014 Bayan Güneş Gözlüklerinde Moda başlıklı makalemizde 2014 gözlük moda, 2014 güneş gözlükleri ve 2014 moda hakkında bilgiler verilmektedir.