Tropikal Desen Modası

28 Haziran 2014 Cumartesi, 21:31

Yaz gelince hepimiz renkleri hayatımıza daha çok sokarız. Bu sezon renkler tropikal desenlerle birleşiyor moda dünyasında. Aklınıza gelebilecek her şey de tropikal motifler bulmanız mümkün.

tropikal desen modası 2014 - 1

Tek parça, yaz aylarında hepimizin tercih ettiği uçuş uçuş elbiselerde de, pantolonlarda da renk renk palmiyeler, egzotik çiçekler hatta hayvan figürleriyle karşılaşıyoruz.

Peki çokta alışkın olmadığımız bu renkli ve bol desenli parçaları nasıl kombinleyeceğiz?

tropikal desen modası 2014 - 2  tropikal desen modası 2014 - 4

Aslında bu akımla birlikte aynı desenden üst ve alt kombini de trend haline geldi. O kadar desen beni yorar diyenler için önerim desenli parçayı tek tutup diğer parçalarda düz renklere gitmeleri. Örneğin yaprak desenli kot gömleğinizin altına düz renk bir şort ya da etek tercih edebilirsiniz.

tropikal desen modası 2014 - 3

Eğer pantolonunuz, şortunuz ya da eteğinizse desenli olan bu defa da üstünüze giyeceğiniz ince askılı yine bu sezon vitrinlerde sıklıkla gördüğümüz incecik tiril tiril bluzlerle kombinleyebilir ya da crop toplar kullanabilirsiniz.

tropikal desen modası 2014 - 5

En risksiz sonuç bence tek parça elbiseler…

Elinize alacağınız minik bir çanta ve düz bir sandaletle hem Yaz ayının renkli cıvıl cıvıl görüntüsünü kendinize yansıtmış hem de rahatlığınızdan ödün vermeden trendi yakalamış olursunuz.

tropikal desen modası 2014

Sadece günlük hayatta değil plaj kıyafetlerinde hatta bikini ve mayolarda da sıklıkla tropikal desenler görüyoruz bu sene.

İçerik

Tabi ki kıyafetlerinde değil de daha küçük parçalarda bu modayı uygulamak isteyenler de unutulmamış. Babetlerden,çantalara hatta flip floplara kadar bu desenleri stilinize yansıtabilirsiniz.

Tulumlarda da bu iç açıcı biraz da çılgın trendi uygulayabilirsiniz. Altına ince bantlı topuklu ayakkabılarınızla hem şık hem de zarif gözükebilirsiniz.

Ayakkabılarda ise dolgu topuklulara bir de babetlere çok yakıştırıyorum bu desenleri. Sade bir kıyafetin altında bu şekilde rengarenk bir ayakkabı seçerek yine bu akımı yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğal Bebek Maması Nasıl Hazırlanır? başlıklı makalemizde bebek, doğal mama ve kolay mama tarifleri hakkında bilgiler verilmektedir.