Visco Yataklar İle Gelen Sağlık

16 Temmuz 2014 Çarşamba, 14:18
Visco Yataklar İle Gelen Sağlık

Amerikan Uzay Araştırma Merkezi (NASA) tarafından 1960’lı yıllarda geliştirilen visco yatak, hayatımıza girişi ile birlikte birçok yeniliği de beraberinde getirmiştir. Esasında astronotların uzay seyahatleri sırasında omurgalarına binen yükü ve basıncı azaltmak amacı ile geliştirilen visco yataklar, ancak daha sonraları endüstri alanına sunularak tüm insanların bel ve sırt sağlığını korumaya başlamıştır.

Günümüzde kaliteli uykunun temeli visco yataklar sayesinde sağlanmaktadır. Çünkü eskiden kullanılan yaylı yataklarda, omurganın yatağa uyum sağlaması gerekirdi ve bu da zamanla ciddi fiziksel ağrıların yaşanmasına neden olarak insanların sağlığını olumsuz yönde etkiliyordu. Ancak şimdilerde elastik malzemelerden üretilmiş ortopedik yatak ve baza çeşitleri piyasaya sürülmüş durumda. Yani artık uykularımız çok daha verimli ve sağlıklı.

Omurganin doğal eğriliğine kendiliğinden uyum sağlamayı beceren bir ortopedik yatak sayesinde sırt ve bel sağlığınızı koruyabilirsiniz. Ortopedik yataklar sayesinde daha kaliteli ve derin bir uyku uyuyan insanlar, sabah uyandıklarında daha dinç ve enerjik olurlar. Bu da yaşam kalitesinin yükselmesine ve kişinin sosyal yaşantısında daha başarılı bir birey olmasına neden olur.

Uzman hekimler tarafından önerilen visco yataklar, kronik sırt ve bel ağrılarına yardımcı olduğu gibi siyatik ağrılarına da iyi gelmektedir. Ayrıca yanlış yatış pozisyonlarından kaynaklı kalça, eklem ve diz ağrılarından da bu ortopedik yataklar sayesinde kurtulabilirsiniz.

Kaliteli bir uyku için ideal ortamı yaratan ortopedik yataklar, uygun fiyatlı seçenekleri ile Evidea.com’da tüketicilerle buluşuyor. Tamamen ortopedik özelliklere sahip visco yatak ve ortopedik yatak çeşitlerini hızlı teslimat ve uygun ödeme seçenekleri ile evinize getiren Evidea, online alışverişin güvenli adresi olarak siz değerli müşterilerini bekliyor! Eğer siz de sağlığınızı korumak ve bu sayede kaliteli bir uyku uyumak istiyorsanız, mutlaka Evidea.com’a gelin.